zdrowie: pokrzywa
fot. https://pixabay.com/ Hans
Autor Klaudia Gaicka - 16 Lipca 2020

Wiele osób uważa ją za chwast. Tymczasem jest rośliną o wspaniałych właściwościach leczniczych

Zdrowie jest najcenniejszym, co mamy. Warto dbać o nie każdego dnia. Pokrzywa, uważana przez wielu za bezużyteczny chwast, może nam w tym pomóc. Eksperci informują o wielu badaniach, które udowodniają korzystny wpływ tej rośliny na nasz organizm.

Zdrowie jest szczególnie ważne zwłaszcza w czasie pandemii. Okazuje się, że popularnie występujący chwast może pomóc nam o nie zadbać. Pokrzywa rośnie praktycznie wszędzie. Większość z nas wspomina ją, jako koszmar z dzieciństwa, ponieważ chyba każdego z nas kiedyś poparzyła. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak ten zwyczajny chwast korzystnie wpływa na nasz organizm.

Jak podaje portal Kobieceinspiracje.pl, działanie rośliny jest bardzo wszechstronne. Stosowana od wieków w medycynie naturalnej, pomaga zmniejszyć ryzyko wielu chorób i pomóc zniwelować już występujące dolegliwości.

Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?Czytaj dalej

Zdrowie, a napar z pokrzywy

Pokrzywa ze względu na swoje właściwości usprawniające układ pokarmowy wspomaga odchudzanie. Wykazuje również właściwości moczopędne, a tym samym zwiększa ilość wydalanego mocznika z organizmu. Dzięki temu pomaga pozbyć się zatrzymanej wody w organizmie.

Pokrzywa ma dodatkowo właściwości pomagające utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Jak podaje portal Zdrowie.radiozet.pl, liście pokrzywy mają właściwości detoksykacyjne. Oczyszczają one ciało i krew, a także pomagają pozbyć się toksyn.

Jeżeli mamy anemię lub skłonności do niej, warto wspomagająco sięgnąć po „herbatę” z pokrzywy. Napar wpływa na rozwój czerwonych krwinek. Co więcej, pomaga nam utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Pokrzywa jest bogatym źródłem wielu niezbędnych dla nas witamin. Zawiera między innymi witaminy C, B, A i K. Co więcej, zawiera również sporo mikroelementów i makroelementów. Magnez, wapń, potas, fosfor, żelazo oraz krzem to tylko niektóre z nich.

Napar z liści pokrzywy dostarczy nam dodatkowo fitosterole, histaminę, flawonoidy i karotenoidy. Prawidłowo przygotowany napar, pity regularnie, pomoże nam usprawnić działanie wszystkich narządów. Warto jednak pamiętać, że pokrzywa, tak jak każde zioło lub medykament, ma swoje skutki uboczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliscy żegnali kobietę przed pogrzebem. Nagle zadzwonił jej lekarz, wszyscy pobledli, gdy usłyszeli, co ma do powiedzenia

2. Zaskakująca decyzja Płaca minimalna 2021 jednak w górę? Wiceminister się wygadał, padła konkretna kwotabanku. Klienci mają powody do radości

Jeżeli planujesz zacząć regularne spożywanie jakiegokolwiek medykamentu (nawet naturalnego), powinieneś wcześniej porozmawiać z lekarzem. Nawet naturalne i uważane od lat za bezpieczne produkty, dania i napoje mogą wchodzić w niebezpieczne interakcje z lekami, które zażywamy. Dodatkowo istnieje jeszcze kwestia alergii, niestety bardzo ciężko jest przewidzieć, czy nie jesteśmy uczuleni na coś, czego jeszcze nie próbowaliśmy. Musielibyśmy wykonać badania na tysiące różnych alergenów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Oburzające sceny w Pytanie na Śniadanie TVP. Poleciały talerze, widzowie są źli na prowadzącego;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł