Ważne informacje dla osób pracujących na siedząco. Pozwolą uniknąć przykrych dolegliwości

zdrowie: hemoroidy
fot. https://pixabay.com/ voltamax
Autor Klaudia Gaicka17.07.2020

Zdrowie to w dzisiejszych czasach priorytet. Jednak praca siedząca i nieregularne posiłki mu nie sprzyjają. Dowiedz się, jak w prosty sposób zadbać o siebie i zdrowie swojego układu odbytniczego. Wprowadzenie w życie kilku prostych zasad i trików pomoże ci przeciwdziałać powstawaniu wstydliwej dolegliwości.

Zdrowie jest bardzo ważne, ale czasem niestety brakuje nam czasu na dbanie o nie. Praca siedząca jest bardzo szkodliwa dla organizmu. 8 godzin w jednej pozycji nie służy ani nam, ani naszej sylwetce. Wiele osób nawet przerwy spędza na siedząco, eksperci ostrzegają przed takim trybem życia. Poza pracą siedzącą również nieregularne posiłki mogą przyczynić się do choroby hemoroidalnej.

Jak podaje portal Medonet.pl, na tę wstydliwą przypadłość cierpieli między innymi: Napoleon, Jimmy Carter, Marylin Monroe, Ernest Hemingway, Elizabeth Taylor, George Clooney, Whitney Houston, a nawet raper Lil’ Wayne.

Matka celowo podtruwała małego synka, żeby zyskać sławę. Niestety historia zakończyła się w najgorszy możliwy sposóbMatka celowo podtruwała małego synka, żeby zyskać sławę. Niestety historia zakończyła się w najgorszy możliwy sposóbCzytaj dalej

Zdrowie, a hemoroidy. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać

Występowanie choroby jest ściśle powiązane z wiekiem pacjentów, szacuje się, że ponad połowa osób powyżej 50. roku życia cierpi z powodu hemoroidów. Co nie znaczy oczywiście, że osoby w młodszym wieku nie są na nią narażone. Styl życia definiowany przez pracę siedzącą i jedzenie na mieście na pewno nie sprzyja zdrowiu.

Eksperci radzą, aby zająć się problemem, zanim jeszcze wystąpi. W ramach profilaktyki możesz nie tylko zmienić swój tryb życia, ale również sięgnąć po kilka sprawdzonych metod na wspomaganie układu odbytniczego.

Ryzyko choroby hemoroidalnej jest wyższe u osób z zaparciami nawykowymi. Jeżeli chcesz się ich pozbyć, postaw na dietę bogatą w błonnik. Ulepszona perystaltyka jelit i większa objętość stolca pozytywnie wpływają na stan naszego układu.

Nawodnienie ma dobry wpływ na cały organizm. Zbyt mała ilość spożywanych płynów w ciągu dnia wpływa negatywnie na stolec, co przekłada się na ryzyko wystąpienia hemoroidów.

Eksperci radzą, aby toalety nie traktować, jak czytelni. Zamiast ulubionej książki, weźmy do pomieszczenia stołeczek, który pomoże nam utrzymać prawidłową pozycję. Nie należy siedzieć skulonym, ale dobrze mieć kolana wyżej.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?

2. Niemcy poskarżyli się na Polskę. Możemy znaleźć się w sporych tarapatach

Odpowiednia aktywność fizyczna usprawnia działanie jelit. Wpływa korzystnie na ich motorykę oraz niweluje zaparcia. Eksperci od hemoroidów polecają pływanie, bieganie, aerobik lub nawet nordic walking. Nie polecane są sporty, przy których przebywamy w pozycji siedzącej, jak np. jazda na rowerze lub koniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za sklepem leżało ciało mężczyzny. Porażające odkrycie na Mazowszu
  2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Radna zakryła tęczową flagą nazwę Puławy. Holendrzy zerwali współpracę z polską "strefą anty-LGBT"

Następny artykuł