zdrowie: chińskie bańki
youtube FlexWell
Autor Klaudia Gaicka - 17 Września 2020

Wierzycie, że stawianie baniek jest skuteczne? Tradycyjna metoda do dziś stosowana jest w wielu domach

Zdrowie jest bardzo ważne. Warto wiedzieć, jak stawiać chińskie bańki. Ta metoda znana jest w chińskiej medycynie od wieków. Korzystały z tej metody nasi przodkowie, jednak jej ponadczasowość sprawiła, że w wielu salonach masażu nadal możemy się na nią zdecydować.

Zdrowie to podstawa. Można o nie dbać na wiele różnych powodów. Jedną ze starodawnych metod, która w dalszym ciągu jest stosowana, jest tzw. stawianie baniek. Korzystały z tej metody nasze babki, jednak jej ponadczasowość sprawiła, że w wielu salonach masażu nadal możemy się na nie natknąć.

Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl, bańki nie tylko relaksują ciało, ale również pomagają przy przeziębieniu oraz bólu, zwłaszcza tym, który wynika z intensywnych napięć. Eksperci twierdzą, że takie bańki można stawiać nawet dzieciom, należy jednak zachować odpowiednią ostrożność.

Zjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceZjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceCzytaj dalej

Zdrowie jest bardzo ważne. Dowiedz się, jak stawiać chińskie bańki

Metoda stawiania baniek pochodzi z dalekiego wschodu. Jest istotnym elementem medycyny chińskiej, która w ostatnim czasie stała się popularna na całym świecie. W Chinach bańki stosowane są nie tylko do leczenia chorób, ale także jako masaż i sposób radzenia sobie ze stresem i bólem. Wielu naukowców uważa, że ich skuteczność opiera się na efekcie placebo, to ta metoda leczenia ponownie wraca na salony.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje baniek: bańki szklane stawiane na gorąco (najskuteczniejsze), bańki szklane stawiane za pomocą tłoku (najbezpieczniejsze) oraz bańki gumowe (ciśnienie powstaje wskutek rozprężającej się gumy).

Mimo wielu prozdrowotnych właściwości tego zabiegu warto zaznaczyć, że wiele osób nie powinno z nich korzystać. Mowa przede wszystkim o pacjentach z zaburzeniami rytmu serca, wysoką gorączką, problemami z krzepliwością krwi oraz zażywającymi niektóre leki, takie jak aspiryna i heparyna. Wynika to z tego, że te preparaty i substancje upośledzają krzepliwość krwi.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Będzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiem
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

Ogromnie ważną kwestią jest to, aby bańki stawiała doświadczona osoba. Należy bowiem przestrzegać kilku zasad. Tylko dzięki nim nie wyrządzimy pacjentowi krzywdy. Przed postawieniem baniek, trzeba natłuścić miejsce, gdzie będziemy je przykładać, a same bańki przemyć w ciepłej wodzie. Zabieg trwa zazwyczaj nie więcej niż 20 minut i podczas zdejmowania baniek powinniśmy pochylić bańkę, jednocześnie naciskając palcami skórę wokół niej. Po zdjęciu wszystkich baniek chory powinien zostać okryty, aby organizm mógł odpocząć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym
  2. Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Do obiadu, na przyjęcia i samodzielnie - marynowana w occie dynia sprawdzi się w każdej sytuacji, dawno nic lepszego nie jadłeś

Następny artykuł