Zdrowie: szkodliwa substancja w szamponach
pixabay
Autor Damian Witoń - 17 Października 2020

Koniecznie sprawdź skład swojego szamponu. Naukowcy odkryli, że jeden składnik jest bardzo szkodliwy dla zdrowia

Wszyscy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, powinni wyposażyć się w odpowiednią wiedzę. Na funkcjonowanie naszego organizmu wpływa bowiem bardzo wiele czynników. Jednym z nich są substancje zawarte w kosmetykach, których używamy. Naukowcy ostrzegają przed substancją, która wchodzi w skład wielu szamponów. Może nam poważnie zaszkodzić.

Zdrowie człowieka zależy od bardzo wielu czynników. Większość z nas każdego dnia korzysta z produktów, które nie pozostają bez wpływu na organizm. Z całą pewnością należą do nich kosmetyki. Niestety okazuje się, że nie wszystkie z nich są bezpieczne. Naukowcy odkryli, że pewna substancja, którą można znaleźć w znacznej części szamponów, jest wysoce szkodliwa.

Rząd nagle zmienił zdanie. Niektórzy nie zostaną objęci jednym z zakazówRząd nagle zmienił zdanie. Niektórzy nie zostaną objęci jednym z zakazówCzytaj dalej

Naukowcy ostrzegają przed niebezpieczną substancją w szamponach. Może zrujnować nam zdrowie

Naukowcy postanowili przyjrzeć się wpływowi chemikaliów znajdujących się w kosmetykach codziennego użytku na zdrowie człowieka. W tym celu pobrali próbki moczu od 726 uczestników badania, a następnie przeanalizowali je pod kątem 10 powszechnych substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego.


Raport zawierający wyniki analiz oraz wnioski wyciągnięte na ich podstawie został opublikowany w International Journal of Hygiene and Environmental Health. Okazało się, że osoby, które unikały produktów zawierających parabeny, triklosan, bisfenol i substancje zapachowe dwukrotnie częściej trafiały do grupy o najniższym obciążeniu organizmu


Szczególnie szkodliwy dla zdrowia jest bisfenol (BPA), który może wchodzić w interakcje z receptorami hormonalnymi. Należą do nich między innymi te, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Warto zatem, wybierając szampon w sklepie, sprawdzić dokładnie jego skład. Jeżeli ujrzymy w nim BPA, powinniśmy dobrze przemyśleć nasz zakup.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko


Czasami zdarza się, że produkty pozbawione są dokładnych etykiet. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, warto pamiętać wtedy, że tworzywa sztuczne oznaczone kodami recyklingu 3 lub 7 mogą zawierać BPA.

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej


Bisfenol nie jest jedyną substancją wykorzystywaną przy produkcji części kosmetyków, która może negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Naukowcy ostrzegają również przed ftalanami, triclosanem i benzofenonem-3.

Kobieta przez miesiąc piła sok z marchwi. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwaniaKobieta przez miesiąc piła sok z marchwi. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  2. Zapłacisz nawet 200 złotych. Nowy sposób naliczania opłat za śmieci to poważny cios dla rodzin
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł