Jak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życie

zdrowie: ryzyko udaru
pixabay
Autor Klaudia Gaicka19.11.2020

Kilka rad może pomóc ci zachować zdrowie. Eksperci przedstawili sposoby na obniżenie ryzyka wystąpienia udaru, który zawsze stanowi poważne zagrożenie dla pacjenta. Warto się z nimi zapoznać.

Udar mózgu jest poważnym zagrożeniem zarówno dla naszego zdrowia, jak i nawet życia. Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia polega on na nagłym wystąpieniu ogniskowego lub uogólnionego zaburzenia czynności mózgu, trwającego dłużej niż 24 godziny i wynikającego wyłącznie z przyczyn naczyniowych.

Wśród udarów możemy rozróżnić cztery podstawowe rodzaje. Są to: niedokrwienny, krwotoczny, żylny oraz mikroudar. Zdecydowanie najczęściej występują te dwa pierwsze. Listę siedmiu rad przedstawił portal krokdozdrowia.com.

Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważaćChoroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważaćCzytaj dalej

Te rady pozwolą ci zmniejszyć ryzyko udaru, który stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia

Pierwszą z reguł, która znacząco pomoże ograniczyć ryzyko wystąpienia udaru, jest przestrzeganie diety. Odpowiednia powinna być zdrowa i zróżnicowana. Produkty, które wchodzą w jej skład, nie powinny zawierać dużej ilości soli i tłuszczu.

Kolejna mówi o regularnym uprawianiu sportu. Przedstawiony w czasopiśmie Neurology eksperyment wykazał, że aktywność fizyczna w istotnym stopniu przyczynia się do ograniczenia ryzyka wystąpienia udaru.

Czynnikiem, którego zdecydowanie powinniśmy unikać, jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu, są papierosy. Nie tylko zwiększają one ryzyko udaru, lecz także wielu innych chorób, w tym nowotworu płuca. Ów nowotwór jest najczęściej występujących nowotworem na świecie.

W ramach profilaktyki regularnie należy badać ciśnienie krwi. Niestety, lecz popularnie występujące wśród populacji nadciśnienie może przyczynić się do wystąpienia udaru.

Także poziom cholesterolu nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i możliwość wystąpienia udaru. Odpowiednia ilość cholesterolu stanowi podstawę ochrony przed udarem mózgu.

Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionceWszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionceCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Oprócz tego nie powinniśmy zapomnieć o badaniu poziomu cukru. Diabetycy mają wytyczne, które pozwalają im odpowiednio zadbać o zdrowie. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może być groźne dla pacjenta.

Ostatnią radą, którą nawet łatwiej wcielić w życie, jest zmniejszenie ilości spożywanego alkoholu. Eksperci radzą, aby w przypadku podwyższonego ryzyka wystąpienia udaru całkowicie z niego zrezygnować.

Zastosowanie tych wszystkich rad co prawda nie zmniejszy ryzyka wystąpienia udaru do zera, jednak bardzo nas zbliży do tego wyniku.

Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem
  2. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  7. Śmierć w „M jak miłość”. Nikt nie spodziewał się dramatu, uwielbiana para dopiero zaczęła układać sobie życie

Następny artykuł