Zdrowie
unsplash.com Kinga Cichewicz
Autor Klaudia Bochenek - 20 Sierpnia 2020

Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość

Wiele osób wierzy, że zdrowie może być utrzymywane w bardzo dobrej formie nie tylko przez zdrowe odżywianie, ale również przez uregulowany sen, a tym samym poranne wstawanie. Naukowcy skupili się na rannych ptaszkach i mają bardzo ważne wiadomości - niekoniecznie dobre.

Zdrowie jest ściśle związane z uprawianiem sportu, zdrowym trybem życia oraz spaniem. Organizm o wiele lepiej pracuje, gdy jest wypoczęty. Jak się okazuje, poranne wstawanie ma wiele wspólnego z potencjalnymi chorobami.

Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętuJak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętuCzytaj dalej

Zdrowie

Jak podaje "Daily Mail", zespół naukowców z Imperial College London skupił się na badaniach mających pokazać wpływ porannego wstawania na rozwój choroby Alzheimera. Pół miliona osób zostało przebadanych pod kątem wzorców snu oraz informacji genetycznych. Jak się okazało, badani z dwukrotnie większym ryzykiem genetycznym choroby Alzheimera o 1% częściej wstawały rano. Wydawało im się też, że mniej śpią. Badania opublikowane w medycznym czasopiśmie "Neurology" nie oznaczają jednak, że poranne wstawanie oznacza w późniejszym wieku chorowanie na Alzheimera.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

- Okazało się, że osoby genetycznie zagrożone chorobą Alzheimera częściej wstają rankiem. Nie stwierdziliśmy jednak żadnego wpływu cech snu na ryzyko choroby Alzheimera. Wiedzieliśmy, że ludzie doświadczają zaburzeń snu przed wystąpieniem choroby, ale nie byliśmy pewni, czy one to powodują, czy też są wczesnymi sygnałami ostrzegawczymi - powiedział dr Abbas Dehghan, jeden z autorów badania.

Naukowcy zaznaczają także, że badania skupiły się wyłącznie na Europejczykach, dlatego wyniki nie dotyczą wszystkich grup etnicznych. Eksperci zdradzili również, że na początku tego miesiąca pojawiła się informacja, że produkcja leku, który ma zatrzymać postęp choroby Alzheimera, ma zostać przyspieszona i zostać udostępniony tak szybko, jak to możliwe. To Aducanumab, a pacjenci, którym podawano medykament, wykazywali nie tylko poprawę umiejętności językowych, ale też zauważały ​​wolniejszą utratę pamięci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenia w bankach. Może nie być dostępu do pieniędzy
  2. TVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesienia
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł