zdrowie a metaliczny posmak
unsplash.com/Online Marketing
Autor Natalia Niewczas - 23 Września 2020

O czym może świadczyć metaliczny posmak w ustach? Przyczyn jest kilka, niektóre wymagają szybkiego działania

Zdrowie mogą zaburzać najrozmaitsze choroby. W wielu przypadkach ich wystąpienie daje subtelne, często nieoczywiste symptomy ostrzegawcze, które, ze względu na swą specyfikę, są ignorowane przez pacjentów. Tymczasem niekiedy nawet drobna zmiana funkcjonowania ciała stanowi sygnał alarmowy. Jednym z podobnych, niepozornych objawów jest metaliczny posmak w ustach.

Zdrowie człowieka może być zagrożone, gdy pacjent odczuwa metaliczny posmak w ustach. Choć objaw nie wydaje się istotny, w niektórych przypadkach towarzyszy mu poważny zdrowotny problem, na przykład rozwijająca się w ciele infekcja. Gdy symptom utrzymuje się przez dłuższy czas, nawraca bądź nasila się, warto zasięgnąć fachowej porady lekarskiej.

Nowe zasady noszenia maseczek. Wyjaśniamy, gdzie są obowiązkowe i kto może z nich zrezygnowaćNowe zasady noszenia maseczek. Wyjaśniamy, gdzie są obowiązkowe i kto może z nich zrezygnowaćCzytaj dalej

Metaliczny smak w ustach to znak, że zdrowie wymaga szczególnej uwagi

Nieprzyjemny, metaliczny posmak w jamie ustnej może oznaczać, że zdrowie pacjenta wymaga lekarskiej uwagi. Za objaw niekiedy odpowiadają rozmaite infekcje, zwłaszcza górnych dróg oddechowych bądź infekcje grzybicze. Zmianom grzybiczym towarzyszy zwykle biały nalot ulokowany na języku bądź błonach śluzowych jamy ustnej.

Według doniesień portalu medonet.pl przyczyną metalicznego posmaku w ustach w niektórych przypadkach jest zatrucie chromem. Do niebezpiecznego zatrucia metalem może dochodzić podczas niewłaściwego (w tym przypadku nadmiernego) zażywania suplementów diety, zwłaszcza tych mających wspomagać odchudzanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Za rachunki zapłacimy więcej, wdrożą nową opłatę. Ściągną 5,4 mld zł rocznie
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Za nieprzyjemnym posmakiem w ustach potencjalnie stoi także niewłaściwa higiena jamy ustnej bądź problem natury stomatologicznej. Niekiedy za objaw odpowiadają powstałe w uzębieniu ubytki, próchnica czy stany zapalne dziąseł.

Co ciekawe, metaliczny smak w ustach może sygnalizować ciążę. Choć naukowcy nie potrafią określić dokładnej przyczyny tego zjawiska, podejrzewają, że objaw ma związek z zachodzącymi w ciele kobiety zmianami hormonalnymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko

Następny artykuł