zdrowie bez kilku napojów
fot. https://pixabay.com/ Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 24 Sierpnia 2020

Po 40 roku życia lepiej odstawić niektóre napoje. 9 produktów, które mają zły wpływ na cały organizm

Zdrowie człowieka zmienia się na przestrzeni lat. Choć warto dbać o nie od samego początku, z powodu postępujących w obrębie ciała zmian im starszy organizm, tym więcej uwagi i troski będzie wymagał od swego właściciela. Osiągnąwszy wiek dojrzały, czasem lepiej zrezygnować ze spożywania tego, co dwadzieścia lat wcześniej nie miało większego wpływu na ogólny stan zdrowia.

Zdrowie może potajemnie rujnować kawa. Picie kawy bywa dla organizmu równie zbawienne, co niszczycielskie - brązowe, aromatyczne ziarna to pierwszy produkt, którego spożywanie powinny ograniczyć osoby po 40 roku życia. O ile dwa kubki kawy dziennie są wskazane, tak ich większa ilość może prowadzić do stopniowego kruszenia kości, co ma związek z płukaniem budującego je wapnia.

Nowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosićNowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosićCzytaj dalej

Zdrowie skorzysta na odstawieniu tych napojów

Ludzkie zdrowie (zwłaszcza w przypadku osób dojrzałych) nie pozostaje obojętne na porcję toniku. Choć przezroczysta barwa napoju może wprowadzić w błąd, tonik to nie to samo co praktycznie pozbawiona kalorii woda. Wystarczy 375 ml toniku, by “zasilić” organizm dawką 124 kalorii i 32 gramami cukru.

Cukier to składnik budujący niszczycielską siłę dwóch kolejnych napojów, przed których spożyciem osoby po 40 roku życia powinny dwukrotnie przemyśleć swą żywieniową decyzję. Pierwszy z nich to butelkowana herbata, dostępna praktycznie w każdym sklepie, wabiąca wizualnie lekką butelką i kusząca zapewnieniem o zawartości antyoksydantów. Prawda jest inna - butelkowana herbata ma o wiele mniej antyoksydantów niż zielony napar przyrządzony samodzielnie w domu, a w dodatku obfituje w zbędny cukier. Podobną konsumencką pułapkę stanowią pitne jogurty. Wiele ze spożywających je osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wysoka bywa zawartość “białej śmierci” w zwykłym, 400ml kubeczku.

Podobne mylące są energetyczne napoje, nafaszerowane przez producentów gamą sztucznych dodatków i słodzików oraz napoje dietetyczne. To, co reklamy okrzykują wspomagającym odchudzanie i dodającym energii, często nie spełnia obiecanej funkcji w rzeczywistości, a dodatkowo obciąża organizm niepotrzebnymi chemicznymi dodatkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Fala nienawiści wobec lekarzy i pielęgniarek. Czy tak powinna wyglądać wdzięczność za walkę z koronawirusem?

2. Podczas powrotu z wakacji, zapomnieli dziadka. 60-latka znaleźli pod Wrocławiem

Osobom dojrzałym zaleca się rezygnację z herbatek przeczyszczających. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, ich zażywanie może skutkować niepożądanym wypłukaniem z organizmu cennych składników odżywczych. 40-latki powinny przemyśleć również kwestię zrezygnowania z odtłuszczonego mleka (wiele cennych witamin rozpuszcza się bowiem w tłuszczach) i niektórych dostępnych w sklepach koktajli proteinowych (zanim trafi do konsumenckiego koszyka, kupujący powinien dokładnie zapoznać się ze składem produktu - może okazać się niepotrzebnie “ulepszany” słodzikami, cukrem czy tak zwaną “chemią”).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić "Nasz nowy dom" w Polsacie
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł