Zdrowie: 102-latka, która pokonała raka, hiszpankę i koronawirusa
pixabay.com/sabinevanerp
Autor Barbara Bujar - 24 Września 2020

Wygrała z rakiem, hiszpanką, a teraz nie dała szans koronawirusowi. 102-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

Zdrowie 102-letniej kobiety zadziwia lekarzy. Gdy była niemowlęciem, zachorowała na grypę-hiszpankę. Kilkadziesiąt lat później specjaliści zdiagnozowali u niej raka. W maju tego roku znów trafiła do szpitala. Tym razem jej organizm został zaatakowany przez koronawirusa. Pacjentka stawiła jednak czoło chorobie, stając się jedną z nielicznych osób na świecie, która pokonała tak wiele niebezpiecznych schorzeń. W jednym z wywiadów podała sposób na swoją długowieczność.

W ostatnim czasie zdrowie ludzi na całym świecie narażone jest na poważne niebezpieczeństwo. Koronawirus codziennie atakuje setki tysięcy osób, a władze poszczególnych krajów podają niepokojące dane. To oczywiście nie pierwszy przypadek groźnej epidemii w historii. Jednym z nich była pandemia grypy-hiszpanki, która ogarnęła świat w 1918 roku. Patogen został wówczas wykryty między innymi u Gerri Schappals. Dziś kobieta ma 102 lata, a za sobą już trzy niebezpieczne schorzenia.

Szpital zignorował objawy zawału u 69-letniej kobiety. 6 godzin czekała na ławce w parku, niestety finał był tragicznySzpital zignorował objawy zawału u 69-letniej kobiety. 6 godzin czekała na ławce w parku, niestety finał był tragicznyCzytaj dalej

102-latka pokonała koronawirusa. Zdradziła, czemu zawdzięcza swoje zdrowie

Jak donosi serwis internetowy Radia Zet, Gerri Schappals po raz pierwszy zachorowała, gdy miała zaledwie 10 miesięcy. Urodziła się 18 stycznia 1918 roku w Worcester w stanie Massachusetts. Niedługo po tym świat ogarnęła pandemia grypy-hiszpanki. Dziewczynka była w bardzo poważnym stanie. Jak wspominała po latach, momentami była słaba i prawie wcale się nie ruszała. Opiekunowie nie zakładali jej nawet pieluchy. Mimo wielu obaw jej silny organizm pokonał chorobę. Następna przyszła dopiero na emeryturze.

Przez większość życia Gerri Schappals była okazem zdrowia. Podobno nigdy nie miała nawet kataru. Problemy zdrowotne pojawiły się pod koniec lat 80., kiedy lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. Mimo początkowego sukcesu, pomyślnego naświetlania i wycięcia guza, kilka lat później choroba powróciła. Tym razem nowotwór zaatakował okrężnicę i ponownie został zwalczony.

Dwie poważne choroby były już wspomnieniem dla starszej kobiety. Pewnego dnia bliscy postanowili umieścić ją w domu seniora Huntington, który znajduje się w amerykańskim miasteczku Nashua. Gdy w 2020 roku koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się po świecie, bliscy ponownie zaczęli obawiać się o jej zdrowie. Niestety, spełnił się ich najczarniejszy scenariusz, który zakładał, że groźny patogen pojawi się w ośrodku. Zakażenie zostało potwierdzone tam u ponad 150 mieszkańców, w tym u 102-letniej Schappals.

Seniorka trafiła do szpitala w maju 2020 roku z powodu wysokiej gorączki. Testy potwierdziły zakażenie. Choć pacjentka zdawała sobie sprawę, że ze względu na swój wiek i wcześniejsze schorzenia może nie pokonać choroby, koronawirus w końcu odpuścił. 20 lokatorów ośrodka Huntington nie miało takiego szczęścia. Najstarsza mieszkanka w rozmowie z dziennikarzami zdradziła sekret swojego zdrowia. Jej zdaniem długowieczność może zawdzięczać silnemu układowi odpornościowemu, unikaniu stresowych sytuacji i piciu czerwonego wina.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Przeliczenie emerytury korzystne nie tylko dla seniorów. Państwo odetnie sobie od każdego 2,3 tys. zł
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

- Albo grypa z 1918 roku mnie wzmocniła, albo Matka Natura myśli, że umarłam w 1918 roku, więc mnie ignoruje - zażartowała Gerri Schappals cytowana przez Radio Zet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcja
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Słowa Gessler już okrzyknęli bzdurą roku. Zaczęło się od zdjęcia ciążowego brzucha córki, matki nie pozostawiły na niej suchej nitki

<>

Następny artykuł