Zdrowie - gałganek aliny
pixabay.com/Couleur
Autor Barbara Bujar - 24 Października 2020

Wspaniała babcina metoda na przeziębienie i chore zatoki. Czym jest "Gałganek Aliny" i dlaczego działa tak świetnie?

W okresie jesienno-zimowym każdy z nas dba o zdrowie ze zdwojoną siłą. Wraz z nadejściem chłodnych wieczorów i ponurych poranków pojawiają się także częstsze przeziębienia oraz objawy świadczące o grypie. Aby zapobiec złemu samopoczuciu, warto korzystać ze sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest tzw. Gałganek Aliny, którego polecają nawet farmaceuci.

Zdrowie wymaga pielęgnacji każdego dnia. W okresie przeziębień każdy z nas dba o nie jednak dużo bardziej. Kaszel, katar i przepełnione poradnie to z pewnością rzeczy, których co roku z chcemy uniknąć. Aby wzmocnić swoją odporność, korzystamy z wielu sposobów. Gdy żadna z metod nie okazuje się skuteczna, warto zapoznać się z właściwościami czosnku. To właśnie z nich słynie „Gałganek Aliny”.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuNowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuCzytaj dalej

„Gałganek Aliny” doskonale wpływa na zdrowie. Zobacz, jak go przygotować

Jak informuje WP abc Zdrowie, „Gałganek Aliny” to sposób na uniknięcie przeziębienia polecany nawet przez farmaceutów. W internecie opisał go między innymi pan Marcin, który na co dzień prowadzi bloga Pan Tabletka. W swoich publikacjach autor skupia się nie tylko na farmakologicznych, ale także domowych formach leczenia. Do przygotowania tych drugich proponuje naturalne składniki o uznanych właściwościach.

Do sporządzenia „Gałganka Aliny” pan Marcin polecił czosnek. Produkt, podobnie jak cebula, zawiera sulfotlenek S-alkilocysteiny, czyli aminokwas zawierający siarkę. Podczas siekania czosnku związek tworzy allicynę, wydzielając przy tym intensywny zapach. Dzięki temu zyskuje właściwości podobne do działania antybiotyku.

W związku z powyższymi informacjami nie powinien dziwić fakt, że czosnek jest uznawany za naturalny antybiotyk. To właśnie on w prawidłowo użyty sposób zwalcza lub zapobiega objawom przeziębienia.

- Poza allicyną w czosnku znajdziemy kilka innych związków, takich jak: garlicyna, tioglikozydy, skordyniny A i B, olejek czy siarczki. To skoordynowane działanie ich wszystkich sprawia, że dosłownie sam zapach czosnku jest już naturalnym antybiotykiem – informacje przekazane na blogu Pan Tabletka cytuje WP abc Zdrowie

Biorąc pod uwagę zdrowotne właściwości czosnku, pan Marcin postanowił opublikować sposób na walkę z przeziębieniem z jego użyciem. Do przygotowania „Gałganka Aliny” wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dwa gaziki o wymiarach 10x10 cm, gazę dzianinową oraz sznurek. Potem należy tylko odpowiednio wykorzystać produkty.

Podstawową rzeczą, od której powinien zacząć każdy zainteresowany pacjent, jest zmiażdżenie czosnku. Tak przygotowany składnik powinien zostać rozłożony i zawinięty w dwa gaziki. Następnie uformowaną kulkę należy związać sznurkiem i zawiesić w pokoju. Leczniczy aromat będzie się w nim unosił, dlatego najlepiej zrobić to w pomieszczeniu, w którym śpimy.

Ze względu na intensywny zapach czosnku należy zachować szczególną ostrożność. Składnik może niekorzystnie wpływać na samopoczucie dzieci, dlatego jeżeli przebywają one w mieszkaniu, zdrowotny pakunek powinien zostać umieszczony kilka metrów od ich łóżka. Istnieją także inne przeciwwskazania.

Weszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieciWeszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieciCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Widzowie wściekli na ostatnie "Pytanie na śniadanie". Prowadzący bez skrupułów zamietli problem pod dywan
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

- Przeciwwskazaniem do stosowania gałganka (i innych olejków) są wszystkie stany przebiegające z nadreaktywnością oskrzeli, dusznościami i astmą – ostrzega autor publikacji.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej ostrzega. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej ostrzega. "Wydolność służby zdrowia już się skończyła"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
  2. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Jak długo będzie trwała pandemia koronawirusa? Ekspert zdradził szczegóły. Mieszkańcy i turyści z całego świata czekają
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł