wpływ kasztanów na zdrowie
pixabay.com/Couleur
Autor Natalia Niewczas - 25 Września 2020

Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Kasztany można wspaniale wykorzystać dla poprawy zdrowia

Zdrowie człowieka wymaga ogromnej dbałości. Jak się okazuje, czasem wyrazem troski o organizm może być zastosowanie tak niepozornych rozwiązań, jak włączenie do diety porcji kasztanów. Wszystkich właściwości zdrowotnych kasztanów wprost nie sposób wymienić.

Zdrowie zyska, jeśli włączymy do diety kasztany jadalne. Kasztanowiec jest bowiem cennym źródłem między innymi związków mineralnych czy flawonoidów. Nic dziwnego, że stanowi także składnik wielu kosmetyków.

Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaZapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaCzytaj dalej

Wpływ kasztanów na zdrowie

Doskonałym sposobem na urozmaicenie diety oraz zadbanie o zdrowie będzie włączenie do jadłospisu porcji kasztanów jadalnych. Do zalet podobnego rozwiązania należy przede wszystkim pozytywny wpływ kasztana na przepływ krwi, dzięki czemu możliwe jest leczenie takich dolegliwości jak skurcze mięśni, mrowienie ciała, a nawet hemoroidy. Za prozdrowotne efekty odpowiada zawarta w kasztanach jadalnych escyna.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, escyna, oprócz korzyści dla naczyń krwionośnych, wpłynie także na wygląd skóry. Przyczynia się ona do usunięcia toksyn, poprawia napięcie skóry oraz zwęża pory.

Kasztan jadalny wspiera prawidłową pracę układu trawiennego. Wykazuje działanie rozkurczowe i przeciwzapalne; wspomaga również regenerację wątroby. Co więcej, brązowe owoce kasztana potrafią neutralizować szkodliwe promieniowanie. Warto umieścić je zatem w pobliżu takich urządzeń jak komputer czy mikrofalówka.

By dodać kasztany do codziennej diety w niezwykle prosty sposób, należy upiec je w piekarniku, stłuc w moździerzu, a następnie zmielić. Tak przygotowane kasztany (powinny mieć formę proszku) można stosować jak przyprawę.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Innym sposobem na włączenie kasztanów do życia codziennego jest stosowanie sporządzonej z nich nalewki. Aby ją przygotować, należy stłuc kilkanaście dojrzałych kasztanów, zalać szklanką wody i dodać pół litra spirytusu. Następnie mikstura powinna zostać szczelnie zamknięta w słoiku i odstawiona na ok. 30 dni. Po tym czasie można stosować ją jak wcierkę na bolące miejsca na ciele bądź po prostu pić w ilości 5 rozcieńczonych w wodzie kropel każdego dnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  2. Gigantyczne wiry na Jowiszu. NASA pokazała przerażające zdjęcia, nie uwierzysz jak potężne jest to zjawisko
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Ubóstwiana surówka z czerwonej kapusty, jej sekretem jest jeden składnik. Zawsze wychodzi wyśmienita

<>

Następny artykuł