Zdrowie: bielizna powinna być wymieniana przynajmniej raz w roku
pixabay.com/planet_fox
Autor Barbara Bujar - 9 Września 2020

Wymieniasz bieliznę nie częściej niż raz w roku? Ekspert bije na alarm, nawet pranie nie pomoże

Zdrowie jest narażone na wiele uszkodzeń. Bakterie, które odpowiadają za rozwój niebezpiecznych chorób, mogą znajdować się właściwie wszędzie. Z tego powodu należy zachowywać ostrożność nawet przy najprostszych czynnościach, a w szczególności dbać o swoją higienę. Przypomniał o tym specjalista ds. zdrowia intymnego dr Shirin Lakhani. Według eksperta ludzie powinni pamiętać między innymi o regularnym wymienianiu bielizny.

Zdrowie to najważniejszy element w życiu każdego człowieka, który wymaga codziennej pielęgnacji. Nie od dziś wiadomo, że w jego przypadku lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Właśnie dlatego każdy z nas powinien zwracać uwagę nawet na najprostsze czynności i codzienne przyzwyczajenia. Czasem drobna rzecz jest w stanie uchronić organizm przed obecnością niebezpiecznych bakterii i rozwojem groźnych chorób. Według eksperta, do takich procesów należy między innymi regularna wymiana bielizny. Dr Shirin Lakhani radzi, by pamiętać o tym przynajmniej raz w roku.

Często śpisz na boku z podkulonymi nogami? Nie jest to dobry pomysłCzęsto śpisz na boku z podkulonymi nogami? Nie jest to dobry pomysłCzytaj dalej

Regularna wymiana bielizny wpływa na zdrowie. Ekspert tłumaczy

Jak donosi Mirror, specjalista ds. zdrowia intymnego dr Shirin Lakhani postanowił podjąć temat higieny osobistej. Zaapelował do ludzi, by przestrzegali jej zasad i pamiętali o systematycznym wymienianiu bielizny. Według mężczyzny nawet wyprane i zadbane majtki, jeśli są stare, niosą za sobą ryzyko styczności z bakteriami.

- Bielizna pozostaje w bliskim kontakcie ze skórą, a dokładniej z okolicami intymnymi, przez dłuższy czas. W rezultacie ma kontakt z wieloma martwymi naskórkami z tych obszarów, a także bakteriami - zarówno zdrowymi, naturalnie występującymi bakteriami, które wszyscy mamy, jak i bardziej złowrogimi bakteriami, które mogą być wynikiem infekcji, takich jak pleśniawki i STI - tłumaczył.

Z tego powodu ekspert zaleca, aby przynajmniej raz w roku zadbać o zakup nowych majtek, które są nieodłącznym elementem codziennego ubioru. Jego opinia została potwierdzona przez założyciela i dyrektora Love2Laundry, Nadeema Abbasa. Zdaniem mężczyzny bielizna powinna być całkowicie wymieniana od sześciu do 12 miesięcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Nie dostał awiza, ZUS odmówił mu zasiłku chorobowego. Z fatalnej sytuacji jest jednak wyjście

Eksperci uprzedzili ewentualne pytania i wattpliwości. Od razu poruszyli temat prania, który w teorii powinien przywracać odzież do stanu całkowitej czystości. Niestety, okazuje się, że nie zawsze to tak działa. Jak stwierdził Lakhani, specjalnie przeprowadzone badania sugerują, że nawet pranie bielizny w pralce nie zawsze umożliwia całkowite pozbycie się bakterii, takich jak E. coli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pobita na ulicy na oczach dziecka. Porażające sceny w Polsce, szukają świadków
  2. Nie miał szans, nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Śliwki Uleny wielu kojarzą się z słodkim czasem dzieciństwa. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości

Następny artykuł