Prosty sposób na przygotowanie zdrowotnej kąpieli solankowej
unsplash.com/Jared Rice
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Przygotowanie kąpieli solankowej jest dziecinnie proste. Zdecydowanie warto, gdyż jest bardzo zdrowa

Zdrowie człowieka może wiele zyskać dzięki stosowaniu kąpieli solankowych. Zabiegi te są zalecane przy wielu schorzeniach i są dostępne w sanatoriach i innych ośrodkach uzdrowiskowych. Zdrowotny relaks można także w prosty sposób przygotować sobie w domu. Jego efekty docenia każdy.

Jak podaje medme.pl, kąpiele solankowe bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. Używa się do nich wody mineralnej o bogatym składzie. Tak zwana solanka zawiera jony chlorkowe i sodowe. Budują ją również takie związki jak, m.in.: siarka, potas, jod, brom oraz magnez. Kąpiele tego rodzaju są częstymi zabiegami, które stosuje się w sanatoriach i innych ośrodkach uzdrowiskowych. O ich zdrowotnych właściwościach można także przekonać się w domu.

Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborówMedia: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborówCzytaj dalej

Kąpiele solankowe to doskonały pomysł, by wzmocnić swoje zdrowie

Zabiegi z użyciem solanki pozwalają na uzupełnienie potrzebnych związków w naszym organizmie. Podczas kąpieli jony wnikają przez skórę i pozytywnie wpływają na pracę organizmu. Szczególnie mocno korzystają na tym układy: nerwowy, krążenia oraz oddechowy. Z tego względu zabiegi solankowe polecane są osobom, które zmagają się z astmą oskrzelową, reumatyzmem, otyłością i nerwicą. Korzystać z nich powinni także alergicy skórni oraz chorzy na łuszczycę. Kąpiele są także odpowiednie dla osób, które wracają do zdrowia po silnych urazach lub zmagają się ze schorzeniami układu oddechowego i zaburzeniami krążenia.

Kąpiele solankowe mogą być stosowane zarówno w przypadku dorosłych, jak i u dzieci. O tym sposobie leczenia powinien jednak zawsze decydować lekarz. Przy niektórych chorobach i dolegliwościach solanka może być szkodliwa. Powinni na nią uważać przede wszystkim gruźlicy, kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na nadczynność tarczycy, wady serca, osteoporozę oraz niewydolność krążenia. Przeciwwskazaniem do korzystania z kąpieli są również otwarte rany, a także choroby nowotworowe.

Jeżeli po konsultacji z lekarzem pacjent jest pewny, że kąpiel z użyciem solanki mu nie zaszkodzi, śmiało może przygotować ją w domu. Wystarczy, że kupi sól uzdrowiskową, która w swoim składzie zawiera wiele korzystnych minerałów i doda jej do kąpieli. Taki zabieg powinien trwać około 20 minut i można korzystać z niego 2-3 razy w tygodniu. Potrzebną sól można nabyć w sklepach kosmetycznych albo ekologicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Kąpiele solankowe mogą przyjmować różne stężenia. Im jest ono wyższe, tym lepsze są efekty zabiegu. Przy rozpoczęciu kuracji zaleca się jednak korzystanie z niższego stężenia, jednak warto tę kwestię dodatkowo omówić ze swoim lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł