Jedzenie brudnych truskawek może negatywnie wpływnąć na nasze zdrowie
unsplash.com/Thalia Ruiz
Autor - 30 Czerwca 2020

Zdarza Ci się zapomnieć o myciu owoców i warzyw? Nagranie pokazuje, co może trafić do Twojego organizmu [WIDEO]

Zdrowie można polepszyć poprzez wybór prawidłowego stylu życia, na który składa się przede wszystkim odpowiednie odżywianie. Choć owoce mają liczne właściwości i wartości odżywcze, jedzone bez uprzedniego umycia mogą mieć negatywne skutki zdrowotne.

Zdrowie to stan, na który pracujemy całe życie. Nie ulega wątpliwości, że dla zdrowia kluczowe znaczenie mają owoce bogate w witaminy. Dużą popularnością cieszą się truskawki. Owoce te ze względu na ich smak i aromat, jak i liczne właściwości upiększające goszczą w menu Polaków każdego lata.

Nie każdy jednak wie, że truskawki, tak jak każde inne owoce muszą być dokładnie umyte przed spożyciem. Nieumyte mogą być pokryte pestycydami. Choć ostatnie badania wykazały, że w polskich truskawkach występują śladowe ilości pestycydów, istnieją także inne zagrożenia. Na truskawkach prosto z krzaczka mogą bowiem żerować pasożyty odzwierzęce lub bakterie.

Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakująceKobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakująceCzytaj dalej

Jedzenie brudnych truskawek może negatywnie wpływnąć na nasze zdrowie

Opłukanie wodą i usunięcie szypułek nie wystarczy, by pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń obecnych na truskawkach, w tym niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Pewne nagranie pokazało, co możemy zjeść wraz z nieumytymi truskawkami.

Truskawki zawierają więcej witaminy C niż owoce cytrusowe. W ich skład wchodzą witaminy z grupy B, w tym witaminy B1 i B2 oraz witamina PP, która m.in. utrzymuje skórę w dobrej kondycji oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

W truskawkach znajdziemy ponadto bogactwo soli organicznych wpływających na poprawę przemiany materii i pektyn, które korzystnie wpływają na naturalną florę bakteryjną. Zawarty w truskawkach wapń i fosfor wzmacniają kości i zęby, a za sprawą enzymu odpowiadającego za rozkład białka owoce te posiadają także właściwości odtruwające i oczyszczające.

Nie każdy jednak wie, że podjadanie brudnych truskawek może powodować duże kłopoty. Wszystkie owoce przed spożyciem należy dokładnie umyć, jednak opłukanie ich pod strumieniem wody w większości przypadków okazuje się niewystarczające. Z pozoru niegroźne podjadanie brudnych truskawek z krzaczka może skutkować kłopotami ze zdrowiem.

Jak podaje portal webniusy.pl, kanał na Youtubie “Experiment at Home” opublikował niedawno bardzo ciekawy film, który przedstawia kilka produktów spod mikroskopu. Wideo pokazuje przerażające rezultaty badania, jednak warto zwrócić na nie uwagę.

Dzisiaj grzeje: 1. 18-latka uskarżała się na bóle głowy i mdłości. Nie udało się jej uratować

2. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni

Niestety na niektórych owocach mogą istnieć niewidoczne gołym okiem czynniki, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. To udowadnia, jak ważne jest mycie każdego owocu czy też warzywa przed spożyciem.

Wideo umieszczone poniżej pokazuje, jak wyglądają truskawki pod mikroskopem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ogromne zaskoczenie
  2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić

Następny artykuł