szkodliwy formaldehyd w odżywce
fot. https://pixabay.com/ Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas - 1 Lipca 2020

W popularnym kosmetyku wykryto rakotwórczą substancję. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie go w swoim domu

Zdrowie naszego ciała w dużej mierze zależy od podejmowanych przez nas na co dzień decyzji. Liczy się styl życia, jaki prowadzimy, to, czym się odżywiamy, a także to, po jakie produkty codziennego użytku sięgamy podczas zakupów.

Zdrowie, jak się okazuje, można stracić nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Naukowcy z całego świata wciąż pilnie przyglądają się na przykład antyperspirantom zawierającym w swoim składzie kontrowersyjne parabeny. Jak się okazuje, środki higieny osobistej to nie jedyne problematyczne przedmioty codziennego użytku. Zagrożenie mogą stwarzać zwykłe, z założenia mające poprawiać kondycję paznokci, odżywki.

Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaJest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolonaCzytaj dalej


Zdrowie tysięcy Polek może być zagrożone


W trosce o zdrowie obywateli naszego kraju pilnie wycofano ze sprzedaży jeden z popularnych kosmetyków. Artykuł jeszcze do niedawna był łatwo dostępny w sieci drogeriach Super-Pharm. Chodzi o odżywkę do paznokci Nail Tek.


Jak podaje portal biznes.interia.pl, odżywki do paznokci Nail Tek mają zostać niezwłocznie wycofane z obiegu. Agnieszka Pomaska, posłanka PO, w sprawie niebezpiecznego kosmetyku interweniowała już w czerwcu 2020 roku. Posłanka wystosowała do ministra zdrowia odpowiednie pismo, w którym prosiła o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Chciała wiedzieć, dlaczego produkt z zakazanym obecnie formaldehydem w składzie został dopuszczony do obrotu.


Chociaż formaldehyd ma wiele zastosowań, jest uznawany za związek o możliwym działaniu kancerogennym. Znajdziemy go nie tylko w kosmetykach, ale i w powszechnie stosowanych środkach czystości. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek artykułu codziennego użytku, warto uprzednio zapoznać się z jego składem - możemy znaleźć w nim niebezpieczny formaldehyd.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz


Niebezpieczny dla zdrowia i życia produkt firmy Nail Tek zawiera w swoim składzie formaldehyd. Zakaz stosowania tego związku chemicznego w produkcji kosmetyków wszedł w życie już od połowy czerwca ubiegłego roku. Dzień 12 czerwca 2019 stanowił ostateczny termin wycofania artykułów zawierających niebezpieczny składnik ze sprzedaży. Mimo to odżywka Nail Tek jeszcze przez wiele miesięcy później wciąż trafiała do rąk konsumentów. Za dystrybucję produktu odpowiada firma AI Polska.


Ministerstwo Zdrowia zareagowało szybko, padła pilna decyzja o wycofaniu odżywki do paznokci Nail Tek ze sprzedaży. Postępowanie wyjaśniające, objęte nadzorem Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, wciąż trwa. Za wprowadzanie do obiegu kosmetyków (a także innych artykułów) zawierających w składzie substancje zakazane grożą sankcje karne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł