Zdrowie osób korzystających z kuchenek gazowych
pixabay.com/PhotoMIX-Company
Autor Barbara Bujar - 31 Sierpnia 2020

Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę

Zdrowie osób korzystających z kuchenek gazowych może być zagrożone. Według badań amerykańskich naukowców popularne sprzęty kuchenne przyczyniają się do powstania poważnej choroby, na którą w szczególności narażone są dzieci. W związku z tym eksperci radzą, by odejść od sprawdzonych metod i zdecydować się na zakup indukcji lub płyty elektrycznej.

Kuchenki gazowe to wciąż jedne z najpopularniejszych sprzętów domowych. Pomimo wkroczenia na rynek nowszych i bezpieczniejszych alternatyw, klienci i tak wybierają je najchętniej. Niestety, nie każdy z nich wie o tym, że przygotowywanie posiłku na sprawdzonym piecyku znacząco wpływa na zdrowie człowieka. Związki, które uwalniają się podczas tego procesu, są uważane za wyjątkowo niebezpieczne. Zgromadzenie ich w pomieszczeniu może doprowadzić do zwiększenia ryzyka powstania poważnej choroby.

Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ratownik medycznyMedia obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ratownik medycznyCzytaj dalej

Kuchenki gazowe wpływają na zdrowie człowieka. Udowodnili to amerykańscy naukowcy

Jak informuje portal Webniusy, do niebezpieczeństwa płynącego z używania kuchenek gazowych nie ma już żadnych wątpliwości. Pomieszczenia, w których przygotowuje się za ich pomocą posiłki, są aż pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż pozostałe części mieszkania. Dzieje się tak wskutek dwutlenku węgla i dwutlenku azotu, które uwalniają się podczas gotowania. Oba związki są bardzo groźne i stanowią ryzyko powstania astmy. Potwierdzili to amerykańscy naukowcy.

W ostatnim czasie, gdy świat stara się walczyć o dobro planety, a poszczególne przedsiębiorstwa wprowadzają wiele ekologicznych rozwiązań, eksperci prowadzą badania dotyczące zanieczyszczenia powietrza. W jednym z nich na celowniku pojawiły się kuchenki gazowe. Eksperci potwierdzili, że nie wpływają one korzystnie na zdrowie człowieka. Według Rocky Mountain Institute zanieczyszczenia produkowane przez popularne sprzęty są ogromne, a gdyby ludzie zaczęli korzystać z nich na świeżym powietrzu, rząd z pewnością szybko by tego zakazał.

Do odczucia skutków przebywania w zanieczyszczonym pomieszczeniu nie trzeba wcale wiele. Według ustaleń portalu nawet krótka styczność z niebezpiecznymi substancjami może doprowadzić do rozwoju astmy, na którą w szczególności narażone są dzieci. Badania amerykańskich naukowców potwierdziły, że w domach, w których mieszkańcy korzystali z kuchenki gazowej, ryzyko zachorowania na astmę wzrosło aż o 42 proc. w porównaniu z tymi, gdzie lokatorzy wybrali indukcję albo płytę elektryczną. W dodatkowych informacjach podali, że w Australii 12,3 proc. astmatyków zachorowało właśnie przez kuchenkę gazową.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Od dzisiaj ważne zmiany w rentach i emeryturach. Musisz mieć szczególne oko na jedną kwotę

Wnioski badaczy są więc bardzo proste - kuchenkę gazową najlepiej wymienić na płytę indukcyjną albo elektryczną. Jeśli jednak jest to problemem, należy pamiętać o jak najczęstszym wietrzeniu pomieszczenia i zakupieniu oczyszczacza powietrza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludzi
  2. Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacji
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości

Następny artykuł