Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować

zdrowie: imbir, przeciwskazania
unsplash Mitchell Luo
Autor Klaudia Gaicka31.10.2020

Imbir ma wiele cennych właściwości, dzięki którym możemy skuteczniej dbać o zdrowie. Okazuje się jednak, że istnieje kilka przypadków, w których zdecydowanie nie powinniśmy go spożywać. Substancje w nim zawarte silnie działają na organizm.

Imbir przyczynia się do naszego zdrowia. Wielu mogło nie zdawać sobie sprawy z jego prozdrowotnych właściwości, jednak badania nie pozostawiają złudzeń. Chociaż na co dzień zwykle stosowany jest jako przyprawa do wielu potraw, doskonale sprawdza się także w medycynie naturalnej. Zarówno spożywany w całości, jak i w formie naparów, syropów, czy nawet olejów, doskonale się sprawdzi.

Imbir ma działanie przeciwbólowe, które może być wykorzystane np. w przypadku bólu głowy. Doskonale sprawdzi się także w przypadku nudności, czy innych tego typu problemów trawiennych. Mogą z niego korzystać także pacjentki w ciąży, które z powodu swojego stanu nie powinny zażywać mocnych leków.

Pacjent czekał na pomoc przed szpitalem. Nie został wpuszczony do środka, spełnił się najgorszy scenariuszPacjent czekał na pomoc przed szpitalem. Nie został wpuszczony do środka, spełnił się najgorszy scenariuszCzytaj dalej

Imbir ma wiele cennych właściwości, które pozwalają zadbać nam o zdrowie. Jednak nie każdy powinien go spożywać

Dodatkowo jego działanie wzmacniające i przeciwzapalne pomaga organizmowi walczyć z chorobami. Ta niepozorna przyprawa wspiera także nasz mózg, co według wielu badań bezpośrednio przekłada się na koncentrację. Co więcej, zdecydowaną zaletą imbiru, a raczej jego korzenia, jest jego dostępność. Odwiedzając większość większych sklepów, nie powinieneś mieć problemu z jego kupieniem.

Jednak, pomimo tego, że imbir jest skarbnicą właściwości dobrych dla zdrowia, nie każdy powinien go spożywać. Jak podaje portal Medonet.pl, przede wszystkim należy powstrzymać się przed podawaniem go dzieciom poniżej 1 roku życia. Podniebienie i kubki smakowe małego dziecka są wyjątkowo delikatne, a tak ostra przyprawa może je mocno podrażnić. Dodatkowo uważać powinni pacjenci cierpiący z powodu wrzodów dwunastnicy lub żołądka, a także ci, którzy borykają się z refluksem. Ze spożyciem imbiru powinny uważać także osoby z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ przyprawa może jeszcze dodatkowo podnieść ciśnienie.

Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiemNadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiemCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.W ułamku sekundy rodzinne święta zmieniły się w tragedię. Powód? Pitbull nie chciał chodzić w sweterku
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy spożywanie imbiru ci nie zaszkodzi, skontaktuj się z lekarzem, który je rozwieje, bądź potwierdzi. Należy jednak pamiętać, aby nie skreślać imbiru zbyt pochopnie, ponieważ jego prozdrowotne właściwości są na wagę złota.

Rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom, ich córeczka płakała krwią. Okazało się, że cierpi na rzadką chorobęRodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom, ich córeczka płakała krwią. Okazało się, że cierpi na rzadką chorobęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RadioZet: Rząd planuje nowe obostrzenia. W pakiecie godzina policyjna i zamknięcie galerii
  2. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Potwierdziło się najgorsze. Tomasz Gollob ma koronawirusa. Sportowiec trafił do szpitala, wiemy co z jego zdrowiem
  7. Rusza niezwykła akcja, rozdają darmowe dostępy.Wspaniałe wieści dla fanów książek.

Następny artykuł