profilaktyka zdrowych zębów
fot. https://unsplash.com/ Yusuf Belek
Autor Natalia Niewczas - 2 Sierpnia 2020

Najczęstsze błędy podczas higieny jamy ustnej. Wiele osób je popełnia

Zęby, zwłaszcza te białe i przede wszystkim zdrowe, to coś, czym możemy zabłysnąć na pamiątkowej rodzinnej fotografii. Jak głosi treść popularnej, dziecięcej piosenki: “żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć”. Prawda jest nieco inna. Same chęci nie zawsze bowiem wystarczają.

Zęby stanowią ważny element układu trawiennego w ciele człowieka. Pomagają nam dzielić i rozdrabniać spożywany pokarm. Każdy dorosły człowiek ma aż 32 zęby stałe, podczas gdy dziecko ma ich tylko 20. W zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej mogą przeszkadzać niewłaściwe nawyki, a przecież warto dbać o nie w każdym wieku.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wielki PolakMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wielki PolakCzytaj dalej


Zdrowe zęby to piękne zęby


O pięknych zębach i iście hollywoodzkim uśmiechu marzy wielu z nas. Najważniejsze jest jednak to, aby zęby były przede wszystkim zdrowe. Czasami w profilaktyce dbania o zdrowy uśmiech przeszkadzają nam niewłaściwe nawyki higieniczne. Mogą wydawać się drobne i nieznaczące, lecz w istocie mają ogromny wpływ na ogólny stan naszego uzębienia.


Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, do jednych z najczęściej popełnianych błędów w zakresie właściwej higieny jamy ustnej zaliczamy niewłaściwą technikę mycia zębów. Często nie tylko czas mycia zębów jest zbyt krótki, ale i ruchy wykonywane przez nas za pomocą szczoteczki pozostawiają wiele do życzenia. Zęby powinny czyścić ruchy wymiatające - odpowiednio dokładne i delikatne. Czyszczenie zębów nie powinno trwać krócej niż dwie minuty.


Kolejnym najczęściej występującym błędem jest rezygnowanie z regularnych wizyt u dentysty. Chociaż wymówek może być wiele (od powodów finansowych poprzez osobiste uprzedzenia), stomatolog to nasz największy sprzymierzeniec w boju o zdrowie naszego uśmiechu. Dobry dentysta skutecznie usunie powstały w obrębie jamy ustnej problem, a także udzieli porad dotyczących właściwej higieny jamy ustnej. Czasami odwleczona w czasie wizyta u stomatologa zamiast zastosowania zwykłego wypełnienia bądź profilaktycznego usuwania nazębnego kamienia, może skończyć się nieprzyjemnym leczeniem kanałowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach


Niezwykle szkodliwe dla zdrowia naszych zębów są także używki i idące z nimi w parze niewłaściwe nawyki żywieniowe. Nadmierne spożywanie słodyczy, a także nałogowe palenie papierosów przyczynia się do powstawania ubytków, próchnicy i chorób dziąseł. Zadbanie o zdrowy uśmiech to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto ograniczyć spożywanie cukru, a także zrezygnować z palenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł