zeby_wybielanie
pixabay_geralt
Autor Damian Witoń - 10 Lutego 2020

Domowe sposoby wybielania zębów. Jak wypada ich skuteczność na tle profesjonalnych zabiegów?

Zęby pełnią wiele ważnych funkcji w życiu człowieka. Przede wszystkim pomagają mu przyjmować pokarm. Pełnią też rolę reprezentatywną, stanowiąc o naszym uśmiechu. Chcielibyśmy, aby był śnieżnobiały, dlatego sięgamy po domowe sposoby wybielania uzębienia. Warto wiedzieć jak wypadają na tle zabiegów oferowanych przez specjalistów.

Zęby odgrywają niezwykle ważną rolę w przyjmowaniu przez nas posiłków. Oprócz tego pełnią także funkcję reprezentatywną, kiedy obnażamy je w szerokim uśmiechu. Wielu osobom bardzo zależy na tym, aby były piękne i białe, dlatego sięgają one często po domowe sposoby wybielania uzębienia. Warto wiedzieć jak ich skuteczność wypada na tle zabiegów oferowanych przez profesjonalistów.

Rak trzustki zabija coraz więcej osób. Objawy oraz przyczyny jego powstawaniaRak trzustki zabija coraz więcej osób. Objawy oraz przyczyny jego powstawaniaCzytaj dalej

Zęby białe jak śnieg są marzeniem wielu osób. Nie jest jednak łatwo nadać im tej barwy

Istnieje wiele sposobów wybielania zębów. Różnią się one od siebie pod względem ceny, dostępności, ryzyka użycia, a także oczywiście skuteczności. Stosowanie ich na własną rękę jest odradzane, ponieważ może prowadzić do uszkodzenia szkliwa, wywoływać nadwrażliwość zębów i negatywnie wpłynąć na stan naszych dziąseł.

Jedną z popularnie stosowanych metod, które mają w zamyśle nadać bielszej barwy naszym zębom, jest nacieranie ich różnymi produktami spożywczymi. Chętnie stosowane jest także płukanie jamy ustnej octem czy wszelakimi olejami. Niestety podejmowanie się takich środków może być szkodliwe, ponieważ prowadzi często do powstawania mikrouszkodzeń szkliwa. Nie jest również zbyt skuteczne, ponieważ pomaga pozbyć się jedynie powierzchownych przebarwień.

We własnych domach możemy również stosować łatwo dostępne produkty stomatologiczne. Są to między innymi płyny do płukania ust, pasty do zębów i paski wybielające. Dwa pierwsze rozwiązania są przeważnie bardzo mało skuteczne. Pasty mogą w rzeczywistości jedynie utrwalić efekt, jaki dają profesjonalne zabiegi dentystyczne. Trzeba jednak wiedzieć, jak je stosować, ponieważ długotrwałe używanie mazi z wysokim współczynnikiem ścieralności, może przyczynić się do uszkodzenia szkliwa. Z kolei decydując się na użycie pasków wybielających, należy zadbać o wcześniejsze pozbycie się próchnicy i uzupełnienie ubytków, ponieważ zawarta na nich substancja może wywołać nadwrażliwość.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak udanie się do specjalisty. Dentysta zaoferuje nam bezpieczne i skuteczne metody wybielania zębów dobrane do nas indywidualnie. Najczęściej używa w swoich zabiegach laserów i lamp. Może także zaproponować nam długoterminowe wybielanie przy pomocy nakładek, jeżeli uzna, że stan naszego uzębienia nie jest przeciwwskazaniem. Niestety wadą wybielenia zębów przy pomocy stomatologa jest jego wysoka cena.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor TVP. Widzowie go kochali, poruszające słowa Marty Manowskiej
  2. Elżbieta Jaworowicz ma sporo za uszami. Sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Polacy masowo piją ją każdego dnia. Jest trucizną, która dewastuje nasz organizm

Następny artykuł