Zęby wymagają szczególnej troski. Istnieją sprawdzone sposoby, by pozbyć się kamienia nazębnego
pixabay.com/jennyfriedrichs
Autor - 25 Maja 2020

Domowe sposoby na kamień nazębny i nieświeży oddech. Warto je znać

Zęby świadczą o naszym zdrowiu, a także o urodzie. Służą nam one do rozdrabniania pokarmu oraz nadają kształt policzkom. Niestety u wielu pacjentów w wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej pojawia się kamień nazębny i nieświeży oddech. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać.

Zęby są niezbędne do siekania i rozdrabniania pokarmu. Warto o nie dbać nie tylko ze względu na zdrowie, ale także dla naszego wyglądu. Jeżeli je zaniedbamy, może pojawić się kamień nazębny, który sprzyja nieprzyjemnemu zapachowi z ust oraz prowadzi do chorób zębów i dziąseł.

Z badań wynika, że prawie 4 mln Polaków nie czyści swoich zębów. Z kolei 800 tys. nie ma nawet przeznaczonej do tego szczoteczki. Trudno się zatem dziwić, że aż 90 proc. społeczeństwa ma zepsute zęby. By zapobiegać problemom jamy ustnej, w tym powstawaniu kamienia nazębnego i nieświeżego oddechu, należy nie tylko myć zęby, ale również stosować kilka innych, sprawdzonych sposobów.

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzeniaŁukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzeniaCzytaj dalej

Zęby wymagają szczególnej troski. Istnieją sprawdzone sposoby, by pozbyć się kamienia nazębnego

Każdy z nas zjada kilka posiłków dziennie, jednak większość pacjentów myje zęby zaledwie dwa razy w ciągu dnia. Tymczasem pozostałości po posiłkach sprzyjają rozwojowi bakterii i odkładaniu kamienia, który prowadzi do chorób zębów i dziąseł oraz nieprzyjemnemu zapachowi z ust.

By skutecznie sobie poradzić z wymienionymi problemami, warto zastosować sodę oczyszczoną i sól. Są to bardzo skuteczne środki do usuwania kamienia nazębnego. Soda oczyszczona ma właściwości delikatnie ścierające i antybakteryjne.

W celu zastosowania tej metody należy wymieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej ze szczyptą soli i nałożyć trochę tej mieszaniny na szczoteczkę do zębów. Można także dodać mieszankę do zwykłej pasty do zębów, jednak pamiętajmy, by nie używać jej częściej niż raz w tygodniu.

Rozpuszczanie się kamienia i przebarwień na zębach ułatwiają dostępne w niemal każdym sklepie cytrusy. By oczyścić szkliwo, należy pocierać zęby i dziąsła skórką pomarańczy. Potem wystarczy przepłukać jamę ustną wodą. Czynność tą można powtarzać kilka razy w tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt

Z cytrusów można skorzystać, stosując je również w formie soku. Oprócz rozpuszczania płytki mają też właściwości wybielające. Zawierający dobroczynne kwasy sok cytrynowy może być wykorzystywany do pozbywania się żółtego zabarwienia ze szkliwa. Wystarczy zanurzyć w soku swoją szczoteczkę i przetrzeć nią zęby. Po minucie wystarczy przepłukać usta.

Do usuwania kamienia nazębnego świetne są również nasiona sezamu. Działają one jak naturalny peeling polerujący szkliwo zębów. By pozbyć się kamienia, wystarczy wziąć do ust pełną łyżkę nasion i przeżuwać je do momentu, w którym otrzymamy konsystencję pasty. Następnie należy wziąć suchą szczoteczkę i powstałą pastą czyścić zęby. Czynność tą warto powtarzać dwa razy w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Na weselu puścili hity disco polo. Warszawiance puściły nerwy, żenująca reakcja kobiety, nie wytrzymała
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Rusza nowy program wsparcia dla wybranych Polaków. Można otrzymać do 5 tysięcy

Następny artykuł