usunięte zęby
unsplash.com/Yusuf Belek
Autor Natalia Niewczas - 25 Września 2020

Usuwanie zęba może zamienić się w koszmar. Warto skorzystać z rad, które mogą nam niezmiernie pomóc

Zęby, jak wszystko w ciele człowieka, mogą wymagać leczenia. Czasem trzonowców czy siekaczy niestety żaden stomatolog nie jest już w stanie uratować. Ta historia powtarza się zwłaszcza w przypadku ósemek, które wprowadzają w jamie ustnej prawdziwy chaos i nierzadko stanowią “kopalnię” bakterii. Przed usunięciem zęba, warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami.

Zęby mogą przysparzać kłopotu, zwłaszcza wtedy, gdy bolą lub gdy należy je pilnie usunąć. Choć usuwanie zęba jest bardzo nieprzyjemne, istnieją sposoby, które ułatwią przetrwanie tych trudnych chwil. Diabeł tkwi w szczegółach - po zabiegu warto przywiązywać wagę do wszystkich zaleceń specjalisty.

Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaZapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaCzytaj dalej

Usunięte zęby nie kończą problemów

Wyrwanie zębów to jedno, dojście do siebie po zabiegu - drugie. Proces gojenia z pewnością przyspieszy jednak chłodzący okład. Wydaje się on niepozorny, przez co bagatelizuje go wielu pacjentów, podczas gdy zastosowany przez dwa dni po zabiegu ma realny wpływ na zmniejszenie opuchlizny.

Jak podaje portal onet.pl, usuwanie dwóch zębów za jednym zamachem może być dla organizmu zbyt dużym obciążeniem. By nie rozciągać procesu powrotu do zdrowia w czasie, a co za tym idzie, uniknąć przeciągającego się dyskomfortu, zaleca się wyrywać zęby pojedynczo.

Po wyrwaniu zęba wart sięgnąć po odpowiednie farmaceutyki. W tym przypadku nie należy obawiać się ani zaleconych przez stomatologa antybiotyków, ani środków przeciwbólowych. Dobrze pomyśleć o zażyciu tabletek o działaniu przeciwbólowym jeszcze zanim dokuczliwy objaw zdąży się pojawić, a znieczulenie otrzymane przed zabiegiem przestanie działać.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Ile zarabia Dorota Wellman? Okazuje się, że gwiazda dzieli się swoim majątkiem
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Pacjenci po zabiegu usunięciu zębów miewają problem z tak zwanymi “zajadami”. Mikropęknięcia powstające wokół ust powstają w takim przypadku z powodów mechanicznych, choć zwykle stoi za nimi brak witamin. By uniknąć związanego z nimi dyskomfortu, warto wyposażyć się w maść na zajady - lek dostępny jest bez recepty.

Po usunięciu zębów należy tymczasowo ograniczyć aktywność fizyczną. Odradza się szczególnie uprawianie tych sportów, które przyspieszają krążenie i wymagają od pacjenta pochylania się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobody
  2. Gigantyczne wiry na Jowiszu. NASA pokazała przerażające zdjęcia, nie uwierzysz jak potężne jest to zjawisko
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Ubóstwiana surówka z czerwonej kapusty, jej sekretem jest jeden składnik. Zawsze wychodzi wyśmienita

<>

Następny artykuł