Zenek Martyniuk
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 09.03.2020 Jaka to melodia - nagranie programu n/z: MARTYNIUK ZENON
Autor Natalia Niewczas - 10 Września 2020

Zostało już tylko kilka dni do końca zbiórki. Zenek Martyniuk postanowił pomóc

Zenek Martyniuk nie przeszedł obok tego dziecka obojętnie. Gwiazdor dołączył do zbiórki potrzebnych na leczenie funduszy, historia małego Filipka musiała ująć muzyka w szczególny sposób. Nic dziwnego - trudów, jakie przeżywa ten 14-miesięczny chłopczyk, nie sposób wręcz opisać.

Zenek Martyniuk zdobył się na wyjątkowo ładny gest. Gwiazda disco polo postanowiła wesprzeć zbiórkę pieniędzy prowadzoną przez rodziców Filipka. Chłopiec, choć ma zaledwie 14-miesięcy, jest poważnie chory. By go uratować, potrzeba aż 9 milionów złotych.

W walce z chorobą wspierały go tysiące osób. Nie żyje 13-letni DanielW walce z chorobą wspierały go tysiące osób. Nie żyje 13-letni DanielCzytaj dalej

Zenek Martyniuk wsparł zbiórkę funduszy na leczenie małego Filipka

Chłopiec, którego w walce z chorobą postanowił wesprzeć Zenek Martyniuk, to 14-miesięczny Filipek Łukaszuk. Filip przyszedł na świat w lipcu 2019. Początkowo nic nie zwiastowało tego, z czym ostatecznie maluch musiał się zmierzyć. Jak relacjonują rodzice dziecka, syn już w wieku 7 miesięcy widocznie odstawał ruchliwością od swoich rówieśników.

Według doniesień portalu parenting.pl okrutna prawda o stanie zdrowia dziecka wyszła na jaw dopiero w czerwcu 2020 roku. Lekarze ustalili, że chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA1), będący typem o najgorszych rokowaniach dla pacjenta.

Realną szansą dla Filipka stanowi zastosowanie leku, który jeszcze do niedawna w ogóle nie był dostępny w państwach Unii Europejskiej. Uratowanie chłopcu życia równa się jednak z wydaniem niewyobrażalnej kwoty 9 milionów złotych. Ponieważ rodzice dziecka nie posiadają takich kosmicznych pieniędzy, postanowili zorganizować internetową zbiórkę. Przyłączył się do niej Zenek Martyniuk.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

Gwiazdor muzyki disco polo postanowił przekazać na prowadzoną w sieci aukcję gadżety z własnym wizerunkiem i autografem. Wśród nich znalazł się między innymi kubek czy przypinka. Licytacja zrobiła prawdziwą furorę.

Zbiórka funduszy potrzebnych na leczenie Filipka wciąż trwa. Dowolną kwotę można wpłacać w serwisie siepomaga.pl do dnia 14 października 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Dagmary Kaźmierskiej nie żyje? Zatrważające informacje o ”królowej życia” na ”Pudelku”
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Nie ma na niego mocnych, napar z imbiru rozpędzi najgorsze dolegliwości. Wystarczy dodać do niego jedną przyprawę, połączenie gwarantuje fenomenalne samopoczucie

Następny artykuł