chłopiec z zespołem Downa
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Natalia Niewczas - 9 Września 2020

Obrażał dziecko z zespołem Downa w restauracji. Szybko spotkała go kara

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych, wywoływany przez obecność dodatkowego chromosomu 21. Mimo rosnącej świadomości społecznej choroba niekiedy wciąż bywa obiektem niesmacznych żartów i zachowań. Udowadnia to historia tego małego dziecka.

Zespół Downa należy do najczęściej występujących u ludzi zaburzeń chromosomalnych, można zdiagnozować go już w okresie prenatalnym, czyli poprzedzającym narodziny. Zmaga się z nim Milo - kilkulatek z USA. Niestety, chłopca i jego rodzinę spotkała niezwykle przykra sytuacja.

Szef GIS zaliczył wielką wpadkę podczas wywiadu. Wygadał, po co naprawdę musimy nosić maseczkiSzef GIS zaliczył wielką wpadkę podczas wywiadu. Wygadał, po co naprawdę musimy nosić maseczkiCzytaj dalej

Chory na zespół Downa chłopiec zetknął się z niezwykle grubiańskim zachowaniem

Milo to mały chłopiec z zespołem Downa. Wraz z rodzicami często odwiedza jeden z lokali gastronomicznych zlokalizowanych w Houston w Teksasie. Pewnego razu Milo i jego mama trafili tam na wyjątkowo nieprzyjaznego nieznajomego.

Jak podaje portal popularne.pl, stolik obok Milo i jego opiekunki zajął obcy mężczyzna. Niemal od początku manifestował swoje niezadowolenie wywołane bliskością chłopca z zespołem Downa. Zażądał zmiany miejsca, na co obsługujący klientów kelner przystał. Nie był to jednak koniec nieprzyjemności. Chwilę potem nieznajomy oświadczył, że dzieci, które wymagają specjalnej troski, jego zdaniem powinny stołować się w przeznaczonych do tego, osobnych miejscach.

Niestosowne zachowanie mężczyzny oburzyło pracującego w restauracji kelnera. Michael Garcia miał już wcześniej do czynienia z Milo - być może dlatego postąpił z aroganckim klientem tak dosadnie. Michael Garcia powiedział wyniosłemu mężczyźnie, że nie zamierza go obsługiwać, po czym po prostu wyprosił go z lokalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ruszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrych

Sprawę nagłośnili pozostali, obecni tego samego dnia w restauracji goście. Postawa pracownika zaimponowała jego przełożonym, kelner otrzymał finansowy bonus - i od właściciela i od świadków całego zajścia. Garcia nie zamierzał jednak zatrzymać pieniędzy dla siebie, zgromadzone w ten sposób środki przeznaczył na wsparcie ośrodka terapeutycznego dla dzieci z zespołem Downa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje aktor uwielbianego serialu z TVP
  2. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Następny artykuł