Ziemniaki jako skłądnik domowego kremu do rąk
fot. unsplash.com/JESHOOTS.COM
Autor Karol Zaborowski - 27 Listopada 2019

Domowy krem do rąk z ziemniaka. Wystarczy nałożyć go na 15 minut

Ziemniaki bez wątpienia są najczęściej jedzonym warzywem przez Polaków, chociaż wiele osób ma na ich temat nie najlepsze zdanie. Często uważa się je za bezwartościowe i tuczące, a to nie prawda. Dodatkowo mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w roli smacznego posiłku.

Ziemniaki są niezwykle mocno zakorzenione w polskiej kuchni i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich obiadu. Jednak można z nich korzystać nie tylko w kuchni. Jednym z zastosowań pospolitego kartofla jest, chociażby przygotowanie domowego kremu do rąk, który wystarczy nałożyć na 15 minut, a efekty jego stosowania pojawiają się bardzo szybko.

Wiele kobiet zapomina o odpowiedniej pielęgnacji i dbaniu o swoje ręce. Znacznie większą uwagę poświęcają na swoją twarz oraz włosy. Oczywiście wiele osób korzysta z kremów nawilżających, ale to nie wystarcza. Szczególnie teraz powinniśmy o tym pamiętać, kiedy na dworze panuje coraz większy mróz.

Olgierd Łukaszewicz o polskiej służbie zdrowia. Jego rodzina czekała 14 godzin na lekarzaOlgierd Łukaszewicz o polskiej służbie zdrowia. Jego rodzina czekała 14 godzin na lekarzaCzytaj dalej

Ziemniaki jako krem do rąk

Nie tylko zimno działa negatywnie na stan naszych dłoni. Nawet podczas domowych porządków narażamy je na kontakt z chemikaliami, które odbijają na nich swoje piętno. To sprawia, że stosowanie zwykłego kremu nawilżającego może nie wystarczać. Dlatego też warto pomyśleć o domowych sposobach pielęgnacji naszych dłoni.

Niestety ze względu na bardzo małą ilość tkanki tłuszczowej na naszych dłoniach, bardzo szybko mogą pojawić się na nich zmarszczki oraz nieestetyczne plamy. Sposobem na nie może się okazać domowy krem do rąk, którego podstawą jest pieczony ziemniak.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, do jego przygotowania potrzebnych jest zaledwie kilka składników. Oprócz ziemniaka w jego skład wchodzi również oliwa z oliwek, miód oraz mleko. Najpierw musimy upiec kartofla i rozgnieść go. Następnie dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek oraz taką samą ilość miodu i mleka. Kolejnym krokiem jest dokładne wymieszanie wszystkich składników, aby otrzymać jednolitą konsystencję.

Tak przygotowany kosmetyk należy przechowywać w lodówce i nakładać go 3 razy w tygodniu na dłonie. Wystarczy 15 minut, aby skóra na naszych dłoniach została odpowiednio nawilżona i odżywiona. Po tym czasie wystarczy umyć ręce i gotowe. Jest to na tyle prosty i tani sposób, że każdy powinien go wypróbować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sepsa wciąż zbiera żniwo. W piątek 15 listopada odszedł Tadeusz K.
  2. 5 najczęściej przeoczanych chorób. Na diagnozę można czekać nawet latami
  3. NFZ zapowiada poważne zmiany. Ponad 50 porodówek zostanie zamkniętych?
  4. Popularne słodyczne wycofane ze sklepów. Producent nie informował o silnym alergenie

Następny artykuł