Zioła: biblijny lek
fot. pxhere.com
Autor Karol Zaborowski - 3 Grudnia 2019

Lekarstwo, o którym wspomina się nawet w Biblii. Może pomóc przy wielu chorobach

Zioła nie od dziś znane są ze swoich działań leczniczych, bo w końcu to na nich w dużej mierze opierają się współczesne leki. Oczywiście substancje w nich zawarte często są syntetyczne, ale wciąż naukowcy pierwowzór otrzymują od natury. Co ciekawe, o niektórych naturalnych lekarz mogliśmy przeczytać nawet w Biblii.

Zioła można stosować na wiele dolegliwości i w różnej formie. Niekiedy formowane są z nich paści, a innym razem napary, które mają za zadanie wzmocnić nasz organizm. Wiele z nich znane są wręcz od tysięcy lat i już nawet wtedy ludzie wiedzieli, na jakie dolegliwości je stosować.

Jeden z naturalnych leków, który nawet teraz może znaleźć zastosowanie we wspomaganiu leczenia wielu chorób, wspomniany jest nawet w Biblii, a chodzi o drzewo oliwne. Co ciekawe, można wykorzystywać zarówno jego owoce, jak i liście.

Eksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączkiEksperci ostrzegają. 80% osób chorych na grypę nie ma gorączkiCzytaj dalej

Zioła znane od tysięcy lat

Drzewo oliwne kojarzy nam się najczęściej z oliwkami i olejem, który jest z nich tłoczony. Nie da się ukryć, że w kuchni sprawdza się doskonale i doceniany jest na całym świecie. Również same owoce tej rośliny często goszczą na naszych stołach i uważane są za niemały rarytas.

Natomiast same liście z drzewa oliwnego można stosować w leczeniu wielu chorób. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, liście oliwne używane są między innymi przy leczeniu zapalenia płuc, WZW B, opryszczki, grypy, malarii, wrzodów żołądka oraz infekcji dróg moczowych. Dodatkowo wzmacniają nasz układ odpornościowy, co szczególnie teraz przyda się wielu z nas.

Szczególnie polecany jest napar sporządzony z liści tej rośliny, który w prosty sposób można przygotować w swoim domu. Oprócz wyżej wymienionych korzyści, taki napój doda nam również energii nawet po bardzo ciężkim dniu. Są dwa najpopularniejsze przepisy na przygotowanie herbaty z liści oliwnych.

W pierwszym z nich zalewamy 20 suszonych liści 2 litrami wrzącej wody i odstawiamy na pewien czas, aby napar mógł nabrać mocy. W drugim taką samą ilość liści wrzucamy do gotującej się wody i gotujemy je przez 10 minut. Potem napój odstawiamy, aby nieco wystygł. Drzewo oliwne swoje właściwości w dużej mierze zawdzięcza oleuropeinie i to właśnie tę substancję chcemy wyciągnąć z liści. Pamiętajmy jednak, by nie kupować torebek z rozdrobnionymi liśćmi i zaopatrywać się w nie u sprawdzonego sprzedawcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ćwiczenia na bolący i sztywny kark oraz szyję. Wystarczy kilka minut i odrobina chęci
  2. Kobieta po porodzie została zaniedbana przez personel medyczny. Będzie walczyć o odszkodowanie
  3. Wygląd naszej twarzy dużo mówi o zdrowiu. Niektóre zmiany mogą być objawem raka płuc
  4. Chronią przed cukrzycą i chorobami serca. Nasze babcie nie wyobrażają sobie bez nich świąt Bożego Narodzenia

Następny artykuł