zioła leczą wiele dolegliwości
Fot. pixabay.com/ Mareefe
Autor Klaudia Gaicka - 4 Czerwca 2020

Napar z pokrzywy posiada wiele wspaniałych właściwości. Warto pić go regularnie

Zioła, takie jak pokrzywa, są znane i cenione od bardzo dawna. Nie sposób przesadzić, kiedy opisujemy ich świetny wpływ na zdrowie całego organizmu. Cenne właściwości naparu obniżają również ryzyko wielu popularnych dolegliwości.

Zioła są jedynym z podstawowych elementów medycyny naturalnej. Ich dobrodziejstwa są znane i lubiane już od wieków. Na korzyść ziół przemawia również ich dostępność i ewentualnie cena. „Ewentualnie”, ponieważ wiele ziół możemy znaleźć w okolicach naszych domów zupełnie za darmo. Nie należy jednak zbierać tych z okolic dróg ulicznych, czy innych terenów mocno zanieczyszczonych.

Afera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyAfera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyCzytaj dalej

Zioła mają wiele korzystnych właściwości, istnieją jednak pewne przeciwskazania

Jak podaje portal Radiozet.pl, napar z pokrzywy działa korzystnie zarówno na nasz układ pokarmowy, jak i immunologiczny. Jego wpływ przekłada się na większą witalność, odporność na infekcję, bystrość umysłu oraz poprawę humoru.

Pokrzywa zwyczajna wspomaga proces usuwania toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu. Co więcej, pomaga zapobiegać zatrzymywaniu się płynów w naszym organizmie. Jest to szczególnie ważne, patrząc na to, jak dużo spożywamy soli, która te płyny zatrzymuje.

Napar zdecydowanie wspomoże też tzw. Zmarzluchów. Korzystnie wpływa on na termogenezę ciała, dzięki czemu pomaga utrzymywać prawidłową temperaturę. Taka pokrzywowa „herbatka” idealnie sprawdzi się na chłodne wieczory z ulubioną książką i kocem.

Pokrzywa jest cennym źródłem wielu niezbędnych dla nas witamin. Zawiera między innymi witaminę C, B, A i K. Co więcej, jak podaje portal, zawiera również mnóstwo mikroelementów i makroelementów. Magnez, wapń, potas, fosfor, żelazo oraz krzem to tylko niektóre z nich.

Napar dostarczy nam również fitosterole, histaminę, flawonoidy oraz karotenoidy. Dzięki tak bogatemu wnętrzu dosłownie polepsza ona funkcjonowanie wielu układów organów. Dodatkowo łagodzi stres oraz wspomaga leczenie anemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Pokrzywa jak inne zioła ma również swoje przeciwskazania. Przed regularnym zażywaniem jakiegokolwiek leku, suplementu czy zioła, powinniśmy porozumieć się z lekarzem. Nawet naturalne i uważane od lat za bezpieczne produkty, dania i napoje mogą wchodzić w niebezpieczne interakcje z lekami, które przyjmujemy. Pozostaje również kwestia alergii, niestety bardzo ciężko jest przewidzieć, czy nie jesteśmy uczuleni na coś, czego jeszcze nie próbowaliśmy. Musielibyśmy wykonać badania na tysiące różnych alergenów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł