Zioła korzystnie wpływają na naszą urodę. Skrzyp polny poprawia wygląd naszej skóry, włosów i paznokci
pixabay.com/jggrz
Autor - 7 Czerwca 2020

Skrzyp polny ma wiele ciekawych zastosowań. Warto je poznać

Zioła takie jak skrzyp polny mają liczne właściwości leczniczych, które od dawna wykorzystywane są w medynie naturalnej. Skrzyp zawiera wiele cennych składników, jak choćby polifenole, a ze względu na dużą zawartość rozpuszczalnej krzemionki, roślina ta poprawia kondycję włosów i paznokci.

Zioła znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu i kosmetyce. Pomimo powszechnego zastosowania leków farmakologicznych, nadal korzysta się z ziołolecznictwa.Na wiele dolegliwości zioła potrafią pomagać tak samo, jak leki. Mając odpowiednią wiedzę o ziołach, możemy leczyć i zapobiegać różnym chorobom, a także wpływać na naszą urodę. Jedną z najstarszych i najbardziej znanych roślin leczniczych jest skrzyp polny, który poprawia stan włosów, skóry i paznokci.

Weronika Rosati wylądowała pod kroplówką. Jej organizm nie wytrzymałWeronika Rosati wylądowała pod kroplówką. Jej organizm nie wytrzymałCzytaj dalej

Zioła korzystnie wpływają na naszą urodę. Skrzyp polny poprawia wygląd naszej skóry, włosów i paznokci

Jak podaje poradnikzdrowie.pl, skrzyp polny to roślina lecznicza, która rośnie dziko w Polsce. Można ją spotkać na wilgotnych łąkach, polach, kartofliskach, przydrożach, skarpach, czy nasypach kolejowych. Choć skrzyp polny traktowany jest jako uciążliwy chwast, ma on szerokie zastosowanie w medycynie.

Skrzyp polny stosuje się jako słaby środek moczopędny w mało nasilonych schorzeniach dróg moczowych. Działa również rozkurczowo na drogi żółciowe i moczowe, a także uszczelnia ściany naczyń krwionośnych. Poza tym stosuje się go w kamicy moczowej, w reumatoidalnym zapaleniu stawów i skazie moczanowej.

Mało kto wie, że wyciąg ze skrzypu polnego ma potencjalne działanie uspokajające i przeciwdrgawkowe. Odwary ze skrzypu polnego można ponadto stosować pomocniczo w przypadku obfitych miesiączek. Poleca się ich stosowanie również w krwawieniach z żylaków odbytu, z owrzodzeń okrężnicy oraz ze wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także w krwawieniach z nosa i płuc.

Skrzyp polny sprawdza się także w walce z nadmierną potliwością stóp. Dzięki tej roślinie nadmiar potu, zamiast wydostać się na powierzchnię skóry, zostanie wydalony wraz z moczem.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Skrzyp polny sprawdzi się także w uszkodzeniach skóry, oparzeniach, w stanach zapalnych skóry w postaci okładów. Stosuje się go również m.in. w łuszczycy. Po skrzyp polny mogą sięgać także osoby zmagające się z cerą naczynkową, gdyż roślina ta wzmacnia naczynka i zmniejsza ryzyko ich pękania.

Ze względu na dużą zawartość rozpuszczalnej krzemionki, skrzyp poprawia kondycję włosów i paznokci. Dzięki zawartemu w skrzypie polnym krzemowi włosy są lśniące i mocne, paznokcie się nie rozdwajają, a proces starzenia się skóry zostaje zahamowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł