Zioła doskonale pomagają zwalczyć napięcie nerwowe. Warto wypróbować te najskuteczniejsze
unsplash.com/ Massimo Rinaldi
Autor - 30 Maja 2020

Najlepsze zioła na uspokojenie. Pozwalają się odprężyć i nie posiadają skutków ubocznych

Zioła na uspokojenie pomagają wielu pacjentom, jednak nie nadają się do leczenia silnych stanów lękowych. Mogą one jednak pomóc osobom łatwo się denerwującym, spiętym, mającym kłopoty z zasypianiem i stresem. Warto wypróbować działanie kilku z nich.

Zioła na stres można stosować bez obaw, że uzależnią czy wpłyną na naszą pracę. Działają one łagodnie, ale skutecznie. Ważne jest jednak, by zażywać je regularnie.

Zioła uspokajające są niezwykle przydatne, gdyż stres ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Powoduje problemy ze snem, zaburzenia odżywiania i wiele innych dotkliwych dolegliwości. Długotrwałe napięcie może nawet doprowadzić do wystąpienia chorób przewlekłych, infekcji i problemów skórnych.

GIS wydał ważne pismo. Nie wszyscy będą mogli wejść na plażęGIS wydał ważne pismo. Nie wszyscy będą mogli wejść na plażęCzytaj dalej

Zioła doskonale pomagają zwalczyć napięcie nerwowe. Warto wypróbować te najskuteczniejsze

Silne napięcie nerwowe, oddziałujące na cały organizm dotyka niestety coraz więcej osób. Często zdarza się, że nie potrafimy nad nim zapanować. Zmieniające się warunki codziennego życia powodują, iż wiele osób żyje w bardzo szybkim tempie, tym samym narażając swoje zdrowie na szwank. Warto zatem dowiedzieć się, które zioła są najskuteczniejsze w walce ze stresem.

W stanach rozdrażnienia i stresu warto zastosować melisę. Jej lecznicze własności znane i wykorzystywane były już w starożytności. Substancje zawarte w olejku eterycznym liści melisy zmniejszają wrażliwość ośrodkowego układu nerwowego. Działanie uspokajające jest na tyle silne, że pozwala niekiedy na odstawienie syntetycznych środków uspokajających. Ponadto liście melisy działają przeciwskurczowo i zwiększają wydzielanie soków trawiennych.

Z kolei lawenda poprzez zawarte w niej związki aromatyczne wpływa tonująco na układ nerwowy. Jej zapach uspokaja, łagodzi skutki stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego oraz ułatwia zasypianie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Niebezpieczna choroba, na którą trzeba uważać

2. Niewyobrażalna tragedia w centralnej Polsce. Wśród ofiar 3 dzieci

Kozłek lekarski to roślina, która spośród wielu składników leków ziołowych została zdecydowanie najlepiej przebadana. Surowiec ten działa wyciszająco, tłumi stany emocjonalne oraz strefę motoryczną ośrodkowego układu nerwowego. Wyciągi z kozłka lekarskiego nie uzależniają. Co ciekawe roślina ta ma również działanie przeciwskurczowe, dlatego chętnie się ją wykorzystuje w przypadkach nerwic wegetatywnych. Kozłek lekarski wykazuje też skuteczność w leczeniu bezsenności.

Z kolei chmiel zwyczajny wykazuje działanie uspokajające poprzez hamujący wpływ na czynność kory mózgowej, zmniejszenie wrażliwości niektórych ośrodków w rdzeniu przedłużonym oraz rdzeniu kręgowym, a także utrudniając przenoszenie bodźców do mózgu. Jest on skuteczny w zwalczaniu niepokoju, trudności z zasypianiem i nadmiernej pobudliwości w trakcie przekwitania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?
  2. Ślub Mikołaja Roznerskiego i Adrianny Kalskiej. Do mediów właśnie trafiła radosna nowina
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Niedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscach

Następny artykuł