zioła wspomagające odchudzanie
Fot. pixabay.com/ sweetlouise
Autor Klaudia Gaicka - 31 Maja 2020

Naturalne napary ziołowe wspomagające odchudzanie. Warto je wypróbować

Zioła cenione są od wieków, zarówno w naszej kulturze, jak i światowej. Napary z nich nie tylko pomagają w utrzymaniu zdrowego organizmu, ale również ułatwiają utrzymanie zgrabnej sylwetki. Jak się okazuje, kilka ziół, jest szczególnie pomocnych przy odchudzaniu.

Zioła używane są w medycynie naturalnej od wieków. Nie tylko można nimi leczyć niektóre schorzenia, ale również minimalizować ryzyko ich wystąpienia. Co więcej, istnieją zioła, które pomogą nam zadbać o linię. Jak się okazuje dieta i ćwiczenia będą dużo skuteczniejsze, jeżeli uzupełnimy to pierwsze o cenne napary z roślin.

Królowa Elżbieta ustępuje z tronu? Rewelacyjne doniesienia brytyjskich mediówKrólowa Elżbieta ustępuje z tronu? Rewelacyjne doniesienia brytyjskich mediówCzytaj dalej

Zioła, które wspomogą odchudzanie

Jak podaje serwis Radiozet.pl, krwawnik pospolity wpływa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit oraz dróg żółciowym i moczowych. Tym samym ułatwia przedostawanie się żółci, a dodatkowo pomaga usprawnić filtracyjne działanie naszych nerek.

Mniszek lekarski nie tylko poprawia trawienie, usprawniając czynność wydalniczą trzustki, ale również działa stabilizująco na wyższe ciśnienie. Co więcej, roślina zawiera substancje, które ułatwiają organizmowi pozbycie się szkodliwych toksyn.

Nasiona lnu działają wielozadaniowo. Z jednej strony stabilizują apetyt, niwelują głód i dają uczucie sytości. Z drugiej mają lekko przeczyszczające działanie, dzięki czemu nasz organizm łatwiej pozbędzie się złogów.

Kruszyna pospolita ma gorzki smak, jednak to właśnie dzięki niemu wydzielamy więcej soków trawiennych. Co więcej, napar z rośliny działa lekko przeczyszczająco oraz pobudzające na ruchy robaczkowe jelit. Wydalany przez nas kał jest rozrzedzony i ma większą obojętność.

Dzika róża pomaga niwelować szkodliwe skurcze oraz działa żółciopędnie. Dodatkowo wyciąg ma dużo witamin.

Perz właściwy ma szerokie zastosowanie, najczęściej jednak stosowany jest pomocnie przy terapii niewydolności wątroby ze zmniejszonym wydzielanie żółci. Działa korzystnie na leczenie różnego typu schorzeń wynikających z zaburzonej przemiany materii.

Dzisiaj grzeje: 1. Działają na kleszcze jak magnes. Co przyciąga niebezpieczne pasożyty?

2. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą

Morszczyn pęcherzykowaty zawiera wiele cennych związków jodu, które są kluczowe dla wytwarzania ważnych hormonów tarczycy. Mowa o tyroksynie oraz trójjodotyroninie, które, jak podaje portal, przyśpieszają procesy przemiany materii.

Dziurawiec zwyczajny jest bardzo złożony chemicznie, dzięki czemu również jego funkcjonalność jest bogata. Napar z rośliny działa nie tylko moczopędnie oraz żółciotwórczo, posiada dodatkowo cenne katechiny, które korzystnie wpływają na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Rozkurczowe flawonoidy pomagają przepływać żółci do dwunastnicy. Istnieją również badania mówiące o przeciwdepresyjnym działaniu tego ziela.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  2. Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Następny artykuł