Złotopolscy: Jerzy Turek
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 08.01.2007 spotkanie przed premiera - RYS czyli kontynuacja Misia N/Z:Jerzy Turek
Autor Klaudia Gaicka - 6 Września 2020

Pamiętacie listonosza ze Złotopolskich? Jerzy Turek przed śmiercią zdążył wyjawić tajemnicę, która zmieniła wszystko

„Złotopolscy” to serial, który dawniej gromadził przed odbiornikami tysiące Polaków. Jak okazało się po latach, jeden z jego głównych aktorów Jerzy Turek miał bolesną tajemnicę, którą wyjawił na końcu swojej drogi. Wielu z nas z sentymentem wspomina tę produkcję.

„Złotopolscy” jest jednym z seriali, które kojarzy każdy Polak. Nie ma w tym nic dziwnego, bo produkcja była emitowana aż 13 lat. Początkowo serial obyczajowy, który z czasem poszedł bardziej w kierunku komedii, można było oglądać od na antenie TVP2 od 26 grudnia 1997 do 25 grudnia 2010.

Andrzej Duda ma pilny apel do wszystkich Polaków. Prosi o bardzo ważną rzeczAndrzej Duda ma pilny apel do wszystkich Polaków. Prosi o bardzo ważną rzeczCzytaj dalej

„Złotopolscy” to serial, który swego czasu gromadził przed telewizorami tysiące Polaków. Jeden z jego głównych aktorów miał bolesną tajemnicę, którą wyjawił na końcu swojej drogi

„Złotopolscy” ma bardzo długą fabułę, jednak przede wszystkim ukazuje losy dwóch zwaśnionych gałęzi rodu. Był to jeden z najdłużej wyświetlanych seriali telewizyjnych produkcji polskiej. 21 grudnia 2008 wyemitowany został 1000. odcinek serialu. Jest to piąta polska produkcja serialowa, po Klanie, Samym życiu, Plebanii i Na Wspólnej, która osiągnęła aż tak szokująco dużą liczbę odcinków.

Jeden z jego czołowych aktorów Jerzy Turek do końca swoich dni skrywał tajemnicę. Jak podaje portal Fakt.pl, aktor dopiero na łożu śmierci zdecydował się wyjawić, co go spotkało.

Informacja o tragedii, która spotkała aktora, została zamieszczona w książce pt. „Mieszanka filmowa. Rozmowy i szkice literackie” autorstwa Krzysztofa Lubczyńskiego. Jerzy Turek przez lata ukrywał straszne doświadczenie, które niewyobrażalnie go zraniło.

Okazało się, że 1977 roku Jerzy Turek i jego ukochana żona Bolesława stracili syna, jednego z bliźniaków. Paweł zmarł w wieku zaledwie 13 lat. To był dla nich prawdziwy cios. Od tamtej pory drugi syn aktora stał się dla niego całym światem.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Patologia polskiego rynku pracy. Ukrywają zakażenia, by nie stracić pieniędzy

– Po tej tragedii stałem się innym człowiekiem – wyznał aktor kilka lat temu.

14 lutego minie kolejna rocznica śmierci aktora. Jego stan zdrowia zaczął pogarszać się w 2009, kiedy przeszedł udar mózgu. Później u Jerzego Turka wykryto białaczkę. Zawzięcie walczył z chorobą, jednak niestety nie udało mu się przetrwać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
  2. Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia
  3. Wyjątkowa wyprawa na Rysy. Mężczyzna z porażeniem mózgowym zdobył najwyższy szczyt Polski, wszystko dzięki pomocy wspaniałych ludzi
  4. Wielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesień
  5. WHO przerwało milczenie. Wyznali prawdę na temat ilości ofiar koronawirusa
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Następny artykuł