zmęczenie: przyczyny
unsplash.com/ Bruno Aguirre
Autor Klaudia Gaicka - 8 Września 2020

7 przyczyn uczucia ciągłego zmęczenia. Numer 3 jest zmorą dzisiejszych czasów, istnieje jednak łatwy sposób, aby się z nim uporać

Zmęczenie może wynikać z wielu zaskakujących powodów. Szczególnie jeden z nich wprawia w osłupienie. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy panować sobie kolejny wolny dzień. Zmęczenie zdecydowanie nie należy do stanów, które chcemy odczuwać.

Zmęczenie towarzyszy czasem każdemu z nas. Problem pojawia się przede wszystkim wtedy, kiedy staje się ono odczuciem chronicznym, czyli takim, które towarzyszy nam częściej niż powinno.

Eksperci z portalu Krokdozdrowia.com alarmują, zarówno siedzący tryb życia, jak i późne wstawanie mogą skutkować nadmiernym zmęczeniem organizmu. Apelują, aby nie modyfikować 8 godzin snu w żadną ze stron. Zarówno niewysypianie się, jak i spanie za długo, może mieć zły wpływ na organizm.

Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworówObjawy raka płuc widoczne na twarzy. Jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworówCzytaj dalej

Zmęczenie może być spowodowane przez siedzący tryb życia. Eksperci tłumaczą, na czym to polega. Dla wielu jest to spory szok

Do elementarnych przyczyn zmęczenia należą: zbyt późne wstawanie, niezdrowa dieta, siedzący tryb życia, brak dostatecznej ekspozycji na promienie słoneczne, zaburzenia snu, deficyt witamin i minerałów oraz, w końcu, stres i wewnętrzne napięcie.

W dzisiejszym artykule chcieliśmy poświęcić szczególną uwagę trzeciemu z podanych powodów. Dla wielu z nas stwierdzenie, że siedzący tryb życia może potęgować zmęczenie, jest co najmniej zaskakujące. Naukowcy są jednak co do tego zgodni. Prowadzenie siedzącego trybu życia nie dostarcza naszemu ciału absolutnie żadnej przyjemności. Niestety jest wręcz przeciwnie, brak regularnej aktywności fizycznej prowadzi do apatii i nadmiernego zmęczenia ciała.

Zmęczenie nie jest więc niczym niezwykłym w przypadku osób, które cały dzień spędzają za biurkiem lub w samolocie. Chociaż wydaje się to zaskakujące, eksperci nie mają żadnych złudzeń i apelują. Jeżeli chcesz zachować zdrowie i dobry humor, powinieneś regularnie uprawiać sport.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Ruszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrych

Co ciekawe, aktywność fizyczna nie tylko pozwala uniknąć wielu chorób (chociażby tych wynikających z otyłości), ale również w rzeczywisty sposób wpływa na nasz nastrój. Podczas uprawiania sportu w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.

Warto o tym pamiętać, planując sobie kolejny wolny dzień. Umiarkowana, lecz regularna aktywność to klucz do długowieczności. Sport należy dopasować do swojego stanu zdrowia, możliwości i chęci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje aktor uwielbianego serialu z TVP
  2. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Niesamowite zastosowanie zmywarki. Prosty trick, który wiele ulatwia

Następny artykuł