Znieczulenie podane pacjentce nie zadziałało
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 15 Grudnia 2019

Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki

Znieczulenie ogólne odmieniło całą medycynę. Dzięki niej pacjenci już nie musieli znosić potwornego bólu podczas zabiegów. Niestety nawet teraz zdarzają się błędy, które sprawiają, że chorzy przechodzą przez prawdziwy horror.

Znieczulenie odmieniło w pewien sposób medycynę. Przed jej wynalezieniem wszystkie zabiegi były wykonywane na tak zwanego żywca, łącznie z amputacjami kończyn. Chory dostawał jedynie środki pomagające lekko znieść cierpienie i knebel, aby nie odgryzł sobie języka. Na szczęście teraz wystarczy podanie odpowiedniego leku i spokojnie możemy przespać cały zabieg. Niestety jak się okazuje, nie zawsze się to udaje.

Pacjentka szpitalu w Yeovil w Anglii przeżyła prawdziwy koszmar podczas swojej operacji. Kobieta była przytomna przez cały zabieg, a znieczulenie, które zostało jej podane w kręgosłup, nie zadziałało. Kobieta próbowała krzyczeć, gdy operacja się rozpoczęła, jednak nikt na nią nie zwrócił uwagi.

Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowiteZioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowiteCzytaj dalej

Znieczulenie nie zadziałało

Znieczulenie podpajęczynówkowe znacząco się różni od tego ogólnego. Po pierwsze podawane jest w kręgosłup, przez co tracimy czucie dopiero od pewnego poziomu naszego ciała, chociażby poniżej pasa. Jednak pacjent pozostaje cały czas przytomny. Taki sposób znieczulenia jest często stosowany w przypadku cięcia cesarskiego, kiedy znieczula się pacjentki poniżej klatki piersiowej.

Owszem pacjenta w takim wypadku może czuć dotyk, jednak receptory bólowe zostają na pewien czas odcięte. U Brytyjki również zastosowano ten typ znieczulenia, mimo że zazwyczaj do takich zabiegów stosowane jest znieczulenie ogólne. Nawet chirurg był zaskoczony taką decyzją, ale nie podjął żadnej interwencji.

Niestety podczas podawania leku coś poszło nie tak i kobieta czuła, kiedy lekarz przecina jej skórę. Pacjentka przechodziła operację ginekologiczną i była oddzielona od personelu kotarą. Dodatkowo miała na usta założoną maskę z tlenem, która dodatkowo stłumiła jej krzyki pełne bólu.

Dodatkowo lekarze odnotowali wzrost ciśnienia u pacjentki, ale nie pomyśleli nawet, że może być to spowodowane tym, że znieczulenie nie zadziałało. Kobieta już od ponad roku stara się o odszkodowanie za to, co przeżyła, ale jej proces wciąż trwa. Jak podaje portal o2.pl, Brytyjka cały czas nie doszła do siebie po horrorze, który przeżyła i nadal niekiedy wspomnienia wracają do niej podczas snu.

- Mam przed oczami te obrazy, gdy leżę na stole, a wokół mnie są ludzie, którzy mnie obserwują i nie słyszą moich krzyków. To jest okropne i budzę się z tego powodu przerażona ok. 3 razy w tygodniu. Jestem również bardzo nerwowa i paranoiczna w stosunku do lekarzy - moje zaufanie zostało rozbite. Chociaż nic nie zmieni tego, co mi się przydarzyło, mam tylko nadzieję, że można wyciągnąć wnioski, aby nikt inny nie miał podobnych problemów w przyszłości - wyznała kobieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiany aktor. Widzowie go kochali, zmarł po nagłej chorobie
  2. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  3. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite
  4. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  6. Trzymasz chleb w lodówce? Natychmiast go wyjmij, popełniasz karygodny błąd

Następny artykuł