Żona: płukanie żołądka prysznicem
20.09.2019 Warszawa Karetka pogotowia na sygnale fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Aneta Młodawska - 11 Marca 2020

Postanowił wykonać żonie płukanie żołądka przy użyciu prysznica. Kobieta nie przeżyła

Żona Mirosława N., który próbował zrobić jej płukanie żołądka przy pomocy prysznica, zmarła. Ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, nie byli w stanie jej pomóc. 6 marca sąd skazał mężczyznę na dwa lata więzienia.

Żona Mirosława N. wraz z partnerem wybrała się na imprezę do znajomych pod Krakowem. Na miejscu znajdowały się duże ilości alkoholu i kokainy, jednak kobieta prócz używek zażywała dodatkowo leki. Mieszanka ta sprawiła, że Katarzyna N. straciła przytomność. Mimo pomocy ratowników, nie udało się jej uratować

Śmierć z przedawkowania spotyka wielu ludzi, którzy w jakiś sposób nie dają sobie rady z problemami. Osoby takie na przedwczesny zgon pracują latami, wyniszczając swój organizm przeróżnymi używkami. Wśród nich znajdują się narkotyki, rozmaite leki i oczywiście alkohol.

Z ostatniej chwili: premier ogłosił, że wszystkie szkoły i uczelnie zostaną zamknięteZ ostatniej chwili: premier ogłosił, że wszystkie szkoły i uczelnie zostaną zamknięteCzytaj dalej

Żona Mirosława N. zmarła. Mężczyzna podjął próbę płukania żołądka

Mirosław N. i Katarzyna N. byli młodym małżeństwem. W październiku 2017 roku para postanowiła wybrać się na imprezę do znajomych pod Krakowem. Tego dnia oprócz dużych ilości alkoholu, małżonkowie zażywali także kokainę.

Jak podaje portal popularne.pl, do domu w Krakowie para wróciła późnym wieczorem. Tam partnerzy w dalszym ciągu pili alkohol. Kolejnego dnia rano Katarzyna N. obudziła mężczyznę, informując go, że źle się czuje. Wyznała, że poza alkoholem i narkotykami zażyła jeszcze lek przeciwlękowy Xanax.

Kiedy Katarzyna N. zaczęła tracić przytomność, jej mąż wciąż będący pod wpływem alkoholu i narkotyków wpadł na pomysł, by zrobić żonie płukanie żołądka. Mężczyzna postanowił zrobić to samodzielnie i w tym celu odkręcił słuchawkę od prysznica, końcówkę węża włożył żonie do ust i odkręcił wodę. Kiedy zauważył, że jego metoda nie pomaga kobiecie, wezwał pomoc.

Okazało się, że woda dostała się do płuc kobiety. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni nie byli w stanie jej pomóc. Kobieta zmarła, jednak, jak stwierdził lekarz sądowy, przyczyną jej śmierci nie było działanie mężczyzny. Według specjalisty Katarzyna N. zmarła w wyniku ostrej niewydolności krążenia na skutek zażycia mieszaniny leków, alkoholu i narkotyków. Nie udało się ustalić, czy wlanie dużej ilości wody do ciała kobiety przesądziło o jej śmierci.

Początkowo Mirosław N. usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci żony. Następnie jednak Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Podgórza zmieniła kwalifikację czynu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy choroby

2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień

- Mirosławowi N. przedstawiono łącznie 5 zarzutów: nieumyślne spowodowanie zagrożenia utraty zdrowia lub życia, zarzut posiadania i dystrybuowania narkotyków oraz składania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej. Akt oskarżenia trafił do sądu 25 września. W areszcie oskarżony przebywał do stycznia br. Teraz jest pod dozorem policji. - poinformował prokurator Krzysztof Dratwa.

6 marca sąd skazał mężczyznę na dwa lata więzienia. Podczas rozprawy 45-latek nie przyznał się do winy. Oskarżony bronił się, mówiąc, że w podobnych sytuacjach również polewał swoją partnerkę wodą.

- Trzeba widzieć różnicę między polewaniem kogoś wodą a wepchnięciem mu na siłę rury od prysznica do gardła - powiedział prokurator.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą
  2. Nie żyje legenda Polsatu. Mężczyzna popełnił samobójstwo
  3. Wojciech Cejrowski wypowiedział się w temacie koronawirusa. Podróżnik znów szokuje
  4. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  5. Próbowali uchronić się przed epidemią, znaleźli w internecie sposób. 27 osób nie żyje
  6. Planujesz zrobić zapasy żywieniowe? W jednym sklepie będzie to się opłacało najbardziej

Następny artykuł