Pilny apel ZUS do wszystkich pacjentów, miało być inaczej. Wielu rwie włosy z głowy

ZUS wydał pilny komunikat
unsplash.com/Jordi Vich Navarro
Autor Barbara Bujar27.10.2020

ZUS wydał pilny komunikat. W związku z rozwojem epidemii koronawirusa i panującymi obostrzeniami sanatoria nie będą przyjmować pacjentów. Wszyscy, którzy otrzymali skierowanie na rehabilitację, i mieli rozpocząć ją po 24 października, powinni ustalić sobie inny termin. Są jednak wyjątki.

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS została wstrzymana – poinformowano w najnowszym komunikacie. W Polsce sytuacją, z którą mieliśmy do czynienia wiosną, zaczyna się powtarzać. Wówczas sanatoria również zostały zamknięte. Ponowne otwarcie nastąpiło dopiero latem.

Podczas pierwszej fali epidemii rząd podjął stanowcze działania i objął Polaków wieloma obostrzeniami. Jesienią, gdy infekcja powróciła ze zdwojoną siłą, ponowne wprowadzenie restrykcji było tylko kwestią czasu. Od października obywatele muszą stosować się do ściśle określonych zasad. Jedna z nich dotyczy pobytu w sanatoriach.

Pilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędziePilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędzieCzytaj dalej

ZUS alarmuje. Pacjenci nie będą przyjmowani do sanatoriów

Od ubiegłej soboty działania sanatoriów zostały zawieszone. Ogłaszając decyzję rządu, Mateusz Morawiecki zaznaczył, że osoby, które rozpoczęły już rehabilitację, będą mogły ją dokończyć. Reszta pacjentów będzie musiała przełożyć swój pobyt na inny termin. Teraz ZUS wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Z komunikatu podpisanego przez rzeczniczkę prasową dolnośląskiego oddziału ZUS, Iwonę Kowalską-Matis, wynika, że pacjenci posiadający skierowania na rozpoczęcie leczenia po 24 października, nie będą przyjmowani na planowane turnusy. Każdy z nich powinien skontaktować się z osobą, która wydała skierowanie, i ustalić z nią nowy termin rehabilitacji.

- Jeżeli nasi klienci posiadają zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, które ma rozpocząć się po 24 października 2020 roku – apelujemy, by nie jechali do sanatorium, tylko pozostali w domu. Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który ubezpieczony ma w zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację – fragment komunikatu cytuje WP Finanse.

Oczywiście są pewne wyjątki, dlatego część pacjentów będzie mogła podjąć lub kontynuować leczenie. Do takiej grupy należą między innymi osoby, których zdrowie w przypadku przerwania rehabilitacji może ulec znacznemu pogorszeniu. W takiej sytuacji są na przykład pacjenci po wypadku.

- Przepisy dają możliwość prowadzenia rehabilitacji w przypadku urazów narządu ruchu, jeśli jej zaprzestanie grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta. Dotyczy to prowadzonej przez ZUS wczesnej rehabilitacji powypadkowej dla osób, które podczas wypadku, w szczególności wypadku przy pracy, doznały urazu narządu ruchu – czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenie
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaStrajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaCzytaj dalej

Jak ustalił serwis WP Finanse, w przypadku osób, które uległy wypadkowi i zakończyły leczenie szpitalne, podjęcie natychmiastowej rehabilitacji jest konieczne. Według rzeczniczki zaniedbanie takiego działania może skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu pacjenta lub znacznym opóźnieniem jego powrotu do pracy. W związku z tym dla takich osób sanatoria pozostaną otwarte.

Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłSamochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób
  2. Wkrótce ruszą testy internetu ze Starlinków. Cena wprawia w osłupienie
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  7. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem

Następny artykuł