Zwierzęta: WHO odpowiada w sprawie koronawirusa
pixabay_FreePhotos
Autor Damian Witoń - 11 Marca 2020

Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO

Zwierzęta można znaleźć w wielu domach na całym świecie. WHO poruszyło ostatnio kwestię możliwości przenoszenia się koronawirusa pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Warto dowiedzieć się, czy istnieje takie zagrożenie

Zwierzęta są wspaniałymi komanami i odwdzięczają się nam ogromem miłości. WHO udzieliło informacji na temat tego, czy można zarazić się koronawirusem od zwierząt domowych. Postępowanie organizacji było prawdopodobnie motywowane między innymi pojawieniem się w sieci wiadomości, mówiącej o psie, u którego rzekomo znaleziono wirusa SARS-CoV-2, a także ogromnym niepokojem panującym wśród w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią.

Wiosna prawdopodobnie nie powstrzyma epidemii koronawirusa. Ekspert nie pozostawia złudzeńWiosna prawdopodobnie nie powstrzyma epidemii koronawirusa. Ekspert nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej


WHO udzieliło informacji na temat tego, czy zwierzęta domowe mogą przenosić koronawirusa

Według Światowej Organizacji Zdrowia oraz większości ekspertów nie ma żadnych dowodów na to, żeby nasi domowi pupile byli zagrożeni wirusem SARS-CoV-2. Prawdopodobieństwo przeniesienia się go z człowieka na zwierzę jest bardzo małe.

-Nie ma dowodów na to, aby zwierzęta towarzyszące lub zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, zostały zainfekowane lub byłyby odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się wirusa wywołującego COVID-19 - informuje WHO na swojej oficjalnej stronie internetowej

Jak podaje portal zdrowie.gazeta.pl, potwierdza to również amerykańskie Centres of Disease Cotrol and Prevention. Zwierzęta posiadają inne receptory płucne niż ludzie, dlatego przystosowany do organizmu człowieka koronawirus, nie jest w stanie się do nich przyłączyć.

Być może wystosowanie informacji przez Światową Organizację Zdrowia związane jest z wiadomością, jaka niedawno pojawiła się w sieci, która dotyczy przypadku psa rzekomo zarażonego wirusem z Wuhan. Zwierzę prawdopodobnie miało koronawirusa w nosie lub pysku z powodu zanieczyszczenia środowiska, w którym przebywało. Nie było jednak nim zainfekowane. Obecnie czuje się dobrze. Nie obserwuje się u niego objawów, które wskazywałyby na chorobę COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy choroby

2. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii

Jednakże obecności koronawirusa w ciele psa nie należy bagatelizować, bo chociaż nie jest on w stanie zainfekować naszego zwierzaka, to jednak może się na nim znajdować. Dlatego po kontakcie z pupilem należy dokładnie umyć ręce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty
  3. Wojciech Cejrowski wypowiedział się w temacie koronawirusa. Podróżnik znów szokuje
  4. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  5. Próbowali uchronić się przed epidemią, znaleźli w internecie sposób. 27 osób nie żyje
  6. Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemii

Następny artykuł