zwierzęta, które są najgroźniejsze na świecie
unsplash.com/ Martin Sanchez
Autor Klaudia Gaicka - 12 Września 2020

7 najgroźniejszych dla człowieka zwierząt w Polsce. Lepiej nie wchodzić im w drogę

Zwierzęta z tej listy mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Wszystkie żyją w naszym kraju, a co poniektóre są tak małe, że z łatwością moglibyśmy je przeoczyć. Warto wiedzieć, na co powinniśmy uważać w danych regionach Polski.

Zwierzęta utożsamiane są przez większość z nas jako nasi kochani pupile. Jednak na świecie jest wiele gatunków, które w chwili zagrożenia, mogłyby wyrządzić człowiekowi ogromną krzywdę. Przy bezpośrednim spotkaniu nie mamy z nimi większych szans. Całe szczęście prawie wszystkie niebezpieczne zwierzęta stronią od człowieka i pragną jedynie żyć w zgodzie ze sobą i naturą. Listę naszych rodzimych niebezpiecznych gatunków zaprezentował portal Polskatimes.pl.

Wielki protest w Warszawie. Domagają się wyjawienia prawdy o koronawirusie, grożą, że powstrzymają rządWielki protest w Warszawie. Domagają się wyjawienia prawdy o koronawirusie, grożą, że powstrzymają rządCzytaj dalej

Zwierzęta, które zagrażają człowiekowi, żyją również w naszym kraju

Pierwszym potencjalnym zabójcą jest żmija zygzakowata. Niestety jej umaszczenie nie pomaga w dostrzeżeniu jej pośród traw. Brązowe ciało z charakterystycznym zygzakiem na górze może zmylić niejednego spacerującego. Całe szczęście żmija zygzakowata jest jedynym jadowitym gadem w naszym kraju. Sama z siebie nie atakuje człowieka, gorzej, jeżeli zostanie przez niego np. nadepnięta. Skutki takiej nieuwagi mogą być tragiczne. W przypadku ukąszenia konieczne jest natychmiastowe podanie antytoksyny.

Łatka „miłego misia”, która od lat przypinana jest niedźwiedziom brunatnym, może wyrządzić wiele krzywdy. Spotkanie z niedźwiedziem może okazać się śmiertelne, dorosły osobnik waży nawet 400 kg. Chociaż nie bytują one w całym kraju, w Tatrach, Beskidach, Bieszczadach, Sudetach i na Roztoczu, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza zimą, ponieważ zwierzęta obudzone ze snu mogą być bardzo agresywne.

Pryszczel lekarski stanowi szczególnie zagrożenie, ponieważ większość z nas nigdy o nim nie słyszało. Substancja, którą wydziela, w małych ilościach stosowana była dawniej jako afrodyzjak. W większych natomiast jako trucizna. Owad wygląda jak zielony, opalizujący chrząszcz, łatwo nie zwrócić na niego uwagi.

Wszystkim dobrze znane kleszcze to pajęczaki, które potrafią żerować na swojej ofierze nawet 15 dni. Żyją one w lasach, na ich obrzeżach, w ściółce leśnej, na łąkach, w parkach, w trawie i zaroślach. Choć nie wszystkie przenoszą groźne dla naszego zdrowia i życia choroby, eksperci określają je jednym z największych zagrożeń w naszej strefie klimatycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów

Odnotowano w naszym kraju już kilka przypadków zabicia człowieka przez dzika. Najniebezpieczniejsze może okazać się spotkanie z samicą, która dzierży opiekę nad młodymi warchlakami. Matka zrobi wszystko, aby uchronić, w jej opinii zagrożone, młode.

Szerszenie występują na terenie całego kraju. Ukąszenie tego ogromnego owada jest szczególnie niebezpieczne dla osób uczulonych. Całe szczęście szerszenie rzadko są agresywne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje. Zmarł legendarny aktor, kochały go miliony Polaków
  2. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie

Następny artykuł