zwierzeta domowe wplywaja korzystnie
Fot. pixabay.com/ StockSnap
Autor Klaudia Gaicka - 16 Maja 2020

Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie

Zwierzęta niektórym z nas kojarzą się jedynie z dodatkowymi obowiązkami, nic bardziej mylnego. Jak udowadniają liczne badania, pupile mają zbawienny wpływ na ograniczenie ryzyka bardzo wielu groźnych chorób.

Zwierzęta domowe mają wspaniały wpływ na wszystkich domowników, czego dowodzą liczne badania. Nie chodzi tu jedynie o to, że cieszą nas ich śmieszne figle, a o realny wpływ w leczeniu lub zapobieganiu kilkorgu poważnym schorzeniom.

Odczuwasz ciągłe zmęczenie? Może to być jeden z objawów niedoboru magnezuOdczuwasz ciągłe zmęczenie? Może to być jeden z objawów niedoboru magnezuCzytaj dalej

Zwierzęta pomagają zmniejszać ryzyko wielu groźnych chorób

Ludzie mieszkający z psami są zmuszeni do codziennej większej ilości ruchu, co pozytywne przekłada się na ich ciało. Tę tezę potwierdziły liczne badania, posiadacze psiaków, a zwłaszcza mężczyźni, mają mniejsze skłonności do nadwagi, nadciśnienia i podwyższonego poziomu cholesterolu.

Jak donosi portal Newsweek.pl, Badania naukowców ze Stanowego Uniwersytetu Nowego Jorku w Buffalo udowodniły, że dzięki głaskaniu zwierząt futerkowych obniża się nasze ciśnienie.

Spacery z czworonogami, zwłaszcza z psami mają zbawienny wpływ również na naszą kondycję. Przytoczone w artykule badania mówią o tym, że spacerujący z psem cieszą się lepszą kondycją od tych, którzy robią to tylko w gronie znajomych lub w pojedynkę.

Niższy cholesterol, obniżone ciśnienie krwi, poprawiona kondycja, zniwelowany stres, to wszystko przekłada się bezpośrednio na długość naszego życia. Dzieje się tak poprzez zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Tu również wykonano odpowiednie badania statystyczne.

Zwierzęta mają też szczególnie korzystny wpływ na dzieci do 6 miesiąca życia. Badania wykazały, że dzieci, które do szóstego miesiąca życia miały stały kontakt ze zwierzętami, rzadziej chorują później na alergię, uczulenia, wypryski i astmę.

Inne badania dowodzą z kolei, że bliska relacja z naszym zwierzakiem może złagodzić przebieg depresji. Szczególnie dobrze wypadają tutaj pieski, ale również inne zwierzątka mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Co zaskakujące, zwierzęta pomagają znieść chroniczny ból. Wspomniany artykuł przytacza badania, w których szpitalnych pacjentów odwiedzali ich pupile.

Zwierzęta pomagają również młodym ludziom budować trwalsze relacje z innymi osobami. Ponadto badania dowodzą, że posiadacze kotów czy psów są bardziej odpowiedzialni, pewni siebie i empatyczni.

Dzisiaj grzeje: 1. Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głos

2. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty

Pupile potrafią być bardzo wyczulone na stan zdrowia swoich właścicieli. Zdarzały się przypadki, kiedy psy wyczuwały podwyższony poziom cukru u swoich właścicieli diabetyków. Robiły to i alarmowały właściciela zanim jeszcze ten zdążył się zorientować, że coś jest nie tak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dodał gaz z zapalniczek do Coca-Coli. Momentalnie zastygł z wrażenia obserwując efekt
  2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Nowe obostrzenie dotyczące sprzedaży już w najbliższą środę. Spać spokojnie może tylko 3/4 Polaków

Następny artykuł