Zwierzęta: polowanie na wieloryby na Wyspach Owczych
pixabay.com/kordi_vahle
Autor Barbara Bujar - 21 Lipca 2020

Setki zwierząt zabitych. Woda zmieniła kolor na czerwony

Zwierzęta po raz kolejny masowo straciły życie. Stało się to podczas polowania na wieloryby, które od wielu lat stanowi tradycję dla społeczeństwa zamieszkującego Wyspy Owcze. W tym roku wydarzenie odbyło się mimo panującej epidemii koronawirusa i towarzyszył mu tłum zainteresowanych obserwatorów. W pierwszym etapie śmierć poniosło 250 istnień.

Jak informuje portal o2.pl, polowanie na wieloryby to wieloletnia tradycja, którą kultywują mieszkańcy Wysp Owczych. Regularne wydarzenia, które mają tam wielu zwolenników, są krytykowane przez liczne organizacje pozarządowe. Stowarzyszenia takie jak Blue Planet Society czy Sea Shepherd uważają, że zwierzęta są traktowane w sposób okrutny, brutalny i barbarzyński. Miejscowa ludność za nic ma jednak ich zarzuty i nie rezygnuje z polowań. W tym roku zorganizowała je mimo trwającej epidemii koronawirusa.

25-latka czuła silny ból gardła. Po badaniu lekarze nie wierzyli własnym oczom25-latka czuła silny ból gardła. Po badaniu lekarze nie wierzyli własnym oczomCzytaj dalej

Tradycyjne polowanie na Wyspach Owczych. Zwierzęta masowo straciły życie

Polowania organizowane u wybrzeży Wysp Owczych odbywają się co roku. Około 800 wielorybów zostaje wtedy pozbawionych życia przez myśliwych, którzy w ten sposób zapewniają sobie zapas pożywienia. Każdy, kto bierze udział w takim wydarzeniu i podejmuje się zabicia zwierzęcia, musi posiadać odpowiednią licencję. Dopiero wtedy może przystąpić do aktu masowego morderstwa.

Z podanych informacji wynika, że wieloryby, które giną podczas specjalnie zorganizowanych polowań, są celowo zapędzane na brzeg i traktowane przez myśliwych ostrym narzędziem. Władze zapewniają, że proces umierania trwa u nich jedynie kilka minut.

- Śmierć następuje szybko. Zwierzęta są zapędzane w okolice brzegu, po czym zabijane za pomocą ostrego narzędzia. Zwolennicy wielorybnictwa wraz z lokalnymi władzami zapewniają, że cały zabieg trwa jedynie parę minut, a polowania są dobrze zorganizowane i w pełni uregulowane – czytamy na portalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Tarcza antykryzysowa ratowała, teraz sprawdza. Kontrole w całym kraju, mogą przyjść do każdego z beneficjentów

W tym roku na wyspach Owczych odbył się już pierwszy etap polowań. Przerażające sceny można było zaobserwować w zatoce Toshavn. Woda w tym miejscu zrobiła się czerwona, było to spowodowane krwią zabitych wielorybów. Z doniesień portalu wiadomo, że podczas tego polowania życie straciło aż 250 zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Na drzwiach kościoła pojawił się skandaliczny plakat. "Wybrali śmierć"
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka

Następny artykuł