Zwierzęta, które mogą być niebezpieczne
fot. flickr.com/ Vladimir Buynevich
Autor Karol Zaborowski - 23 Stycznia 2020

Urocze zwierzęta, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Widząc je ciężko się nie zachwycić

Zwierzęta potrafią być naprawdę urocze, a widząc niektóre gatunki, po prostu nie możemy się oprzeć przed tym, aby je pogłaskać lub przytulić. Jednak niekiedy za słodkim wyglądem stoi realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a także życia.

Słodkie zwierzęta można znaleźć na setkach filmików w internecie. Wiele osób na sam ich widok od razu chciałoby je przytulić. Co więcej, rośnie zainteresowanie egzotycznymi gatunkami, o których przeciętny człowiek nie wie zbyt wiele, a to może być duży błąd.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet urocze słodziaki z ogromnymi okrągłymi oczami i mięciutkim futerkiem, mogą być dla nas w rzeczywistości naprawdę niebezpieczne. W innym przypadku zwierzęta, które bez problemu można spotkać, chociażby w wielu polskich parkach w razie potrzeby będą się zaciekle bronić.

Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobachKolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobachCzytaj dalej

Słodkie zwierzęta, które mogą być naprawdę niebezpieczne

Pierwszym zwierzęciem, o którym warto wspomnieć, są łabędzie, które można bardzo łatwo spotkać. Nie wszyscy zdają sobie sprawy z tego, że te majestatyczne i piękne ptaki potrafią naprawdę zaciekle bronić swojego terytorium. Dodatkowo są one naprawdę silne, a cios zadany skrzydłem łabędzia może bez większych problemów skończyć się dla nas połamanymi kośćmi.

Nie można też zapominać o lampartach morskich, które należą do rodziny fokowatych. Choć wyglądają naprawdę przyjaźnie, to znane są przypadki, gdy te zwierzęta atakowały ludzi. Ich ostre i naprawdę pokaźne zęby potrafią dotkliwie poranić.

Przyszła teraz pora na ulubieńców internetu, czyli pandy. Choć te urocze misie na filmikach w sieci wydają się raczej nieporadne, to jest to błędne przeświadczenie. Oczywiście osobniki przyzwyczajone do ludzi raczej nie zaatakują, to już dzikie pandy mogą być niebezpieczne. Trzeba pamiętać, że te słodkie misie to wciąż bardzo silne zwierzęta, które potrafią się bronić, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Pozostając w klimatach azjatyckich, nie można nie wspomnieć o zwierzaku, którego nawet nazwa wydaje się urocza, a chodzi dokładniej o lori. Jest to niewielki ssak z wielkimi okrągłymi oczami i bardzo miękkim futerkiem. Na całym świecie ludzie zachwycają się jego wyglądem, przez co lori jest odławiany ze swojego naturalnego środowiska i przeznaczany na sprzedaż. Niestety wiąże się to z ich częstym okaleczaniem, ponieważ ugryzienie tego słodziaka może być śmiertelnie niebezpieczne. Na ich łokciach znajdują się gruczoły, które produkują specyficzny rodzaj białka. Substancja ta może wywołać bardzo silną reakcję alergiczną, dlatego też przed sprzedażą, zwierzaki mają wyrywane zęby. Warto też zaznaczyć, że nie istnieje coś takiego, jak hodowla lori, co oznacza, że każdy taki osobnik wystawiony na sprzedaż został wyrwany ze swojego naturalnego środowiska.

Co ciekawe, lori to nie jedyny ssak, który może pochwalić się swego rodzaju jadem. Występujące w Australii dziobaki, również mają w zanadrzu podobny sposób obrony. W tym wypadku u samców za tylnymi łapkami można znaleźć kolec nazywany ostrogą. Ukłucie nim wywołuje bardzo silny ból, ale raczej nie jest niebezpieczne dla zdrowia.

Na koniec trzeba też wspomnieć o naprawdę pięknie ubarwionych płazach, czyli drzewołazach, które występują w lasach tropikalnych. Te niewielkie żabki kuszą cudownymi kolorami, ale w naturze, takie ubarwienie stanowi sygnał ostrzegawczy dla innych zwierząt. W ten sposób drzewołazy pokazują, że jeżeli jakieś inne zwierze je zje, to może się to skończyć dla niego bardzo źle. Indianie używali nawet tych płazów do zatruwania swoich strzał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. Najgorsza wiadomość. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka

Następny artykuł