Życie może ocalić z pozoru prosta rzecz, która w razie niebezpieczeństwa nie przyszłaby nam do głowy
unsplash.com/ camilo jimenez
Autor - 30 Maja 2020

Porady, które mogą uratować nam życie. Szczególnie przydatne w ekstremalnych sytuacjach

Życie może ocalić z pozoru prosta rzecz, która w razie niebezpieczeństwa nie przyszłaby nam do głowy. Ostrożność nie zawsze wystarcza, dlatego warto poznać rady, które mogą nas uratować w nagłych i niespodziewanych sytuacjach.

Życie może być niekiedy zagrożone pomimo tego, że staramy się być bardzo ostrożni i uważni. Zdarza się jednak, że ludzie ulegają przeróżnym wypadkom, po których nawet najdrobniejsza czynność może zaważyć na naszym zdrowiu, a nawet życiu.

W takich sytuacjach warto znać kilka trików, które przetestowało wiele osób na całym świecie. Dzięki nim osoby te uniknęły poważnych konsekwencji zdrowotnych i dlatego dzielą się teraz swoimi doświadczeniami z internautami.

Pierwsze objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Życie może ocalić z pozoru prosta rzecz, która w razie niebezpieczeństwa nie przyszłaby nam do głowy

Niektórzy, siedząc na fotelu pasażera w samochodzie, kładą nogi na deskę rozdzielczą. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ gdyby doszło do wypadku, można stracić stopy albo połamać nogi.

Gdy zapali się olej, należy wyłączyć kuchenkę, a następnie przykryć garnek pokrywką, kocem gaśniczym lub chociażby mokrym ręcznikiem. Jak podaje portal genialne.pl, w ten sposób odetniemy dopływ tlenu i ugasimy pożar. Pod żadnym pozorem nie należy wylewać wody na rozgrzany tłuszcz, ponieważ natychmiast zamieni się ona w parę i eksploduje.

Jeśli jesteśmy w dużej grupie ludzi i tłum zaczyna na nas napierać, najlepiej jest iść z nimi. Nie próbujmy przedzierać się przez falę ludzi, iść pod prąd czy stawać w miejscu, gdyż możemy zostać zadeptani na śmierć. Ewentualnie można spróbować przejść po przekątnej, żeby wydostać się z tłumu.

Jeżeli zaatakuje nas napastnik i wiemy, że nie uda nam się przed nim uciec, możemy zniechęcić go zrobienia nam krzywdy. Wywołanie odruchu wymiotnego poprzez wsadzenie palców do ust powinno w tym pomóc. W wielu przypadkach sposób ten okazał się skuteczny. Zaskoczenie napastnika należy wówczas wykorzystać do ucieczki. Można również zacząć krzyczeć, że się coś pali. Na taki alarm mogą zareagować osoby, które mieszkają w okolicy.

Będąc w barze, zawsze należy pilnować swoje drinki. Nigdy nie zostawiajmy ich przy barze bez nadzoru. Ktoś może bowiem wsypać do nich środki odurzające.

Jeśli zdarzy się, że zostaniemy zaatakowani nożem i znajdzie się on w naszym ciele, pod żadnych pozorem nie należy go wyciągać. W tego rodzaju przypadkach, przy wyciągnięciu narzędzia z ciała doszłoby do dużej utraty krwi, a następnie zgonu.

Jeśli doznamy urazu jednego oka, warto zamknąć również drugie. Gałki oczne wykonują zbieżny ruch, a poruszanie nimi może podrażniać uszkodzone oko.

W razie ugryzienia przez węża warto pamiętać, by natychmiast wezwać pogotowie. Nie należy wysysać jadu, gdyż to w niczym nie pomoże, a tylko nasili ból. W takiej sytuacji postarajmy się nie poruszać, aby jad nie rozprzestrzeniał się szybciej po ciele. Jeśli to możliwe, warto zrobić zdjęcia gada, ponieważ prawdopodobnie ułatwi to pracę lekarzy, którzy będą udzielać pomocy medycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Niebezpieczna choroba, na którą trzeba uważać

2. Była żona Wiśniewskiego wróciła, wszystko się wydało. Pikantne szczegóły niespodziewanie trafiły do mediów

W razie zakrztuszenia łatwiej pomóc drugiej osobie, niż samemu sobie. Gdy jednak zajdzie taka potrzeba, możemy samodzielnie wykonać coś w rodzaju rękoczynu Heimlicha. Należy wtedy zacisnąć pięść i szybko uderzać w miejsce pomiędzy klatką piersiową a pępkiem.

Jeśli nie umiemy pływać albo nie mamy wystarczającej wiedzy, jak udzielić pomocy tonącemu, nie wskakujmy do wody. W takiej sytuacji lepiej wrzucić koło ratunkowe lub jakąś linę i wezwać ratowników. Osoba, która się topi, panikuje i nieświadomie spycha innych pod wodę, aby się ratować, co z kolei może skończyć się podwójną tragedią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz
  2. Gwiazda kultowego serialu ,,Świat według Bundych” nie żyje. Aktor walczył do końca
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. ZUS da pieniądze, ale może też zabrać. Lepiej uważaj, możesz mieć problemy nawet po 5 latach

Następny artykuł