Żylaki: przepis na domową maseczkę
Autor Karol Zaborowski - 10 Listopada 2019

Domowy sposób na żylaki. Do przygotowania maseczki wystarczą trzy składniki

Żylaki to problem wielu osób, a leczenie przynosi najlepsze rezultaty, jeżeli wdrożymy je niedługo po wystąpieniu pierwszych objawów. W celu osiągnięciu jeszcze lepszych rezultatów warto wspomagać się domowymi sposobami. Wystarczy nawet prosta maseczka, którą można przygotować samemu.

Żylaki najczęściej pojawiają się u osób starszych, jednak istnieją czynniki, przez które mają z nimi problemy również młodsi. Ich pierwszym objawem jest puchnięcie nóg, a także uczucie ich ciężkości. Może pojawić się również uczucie szybszego męczenia nóg. Jeżeli odczuwamy takie objawy, to powinniśmy szybko udać się do lekarza, aby wdrożyć leczenie, które w takim momencie ma największe szanse na powodzenie.

Jednak są również domowe sposoby, które sprawdzą się doskonale jako profilaktyka żylaków oraz wsparcie dla specyfików przepisanych przez specjalistę. Do przygotowania odpowiedniej maseczki wystarczą 3 składniki i odrobina chęci, a efekty po jej stosowaniu potrafią naprawdę zaskoczyć.

Kolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęKolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęCzytaj dalej

Domowy sposób na żylaki

Czynników sprzyjających powstawaniu żylaków jest dosyć sporo, przez co ciężko uniknąć ich wszystkich. Dodatkowo skłonności do ich powstawania są dziedziczne, więc osoby, u których w rodzinie odnotowano takie problemy, powinny jeszcze bardziej na nie uważać. Oczywiście ciężko powiedzieć kobiecie, która chce mieć dzieci, aby unikała ciąży, bo mogą u niej się pojawić żylaki.

Jednak w takich wypadkach dobrym pomysłem będzie zastosowanie środków, które mają działania profilaktyczne względem pojawiania się żylaków. Na szczęście nie musimy po nie od razu lecieć do apteki, tylko można przygotować je własnoręcznie w domowym zaciszu.

Jak podaje portal Onet.pl, do przygotowania maseczki przeciwko żylakom wystarczą 3 składniki, z czego dwa z nich praktycznie każdy z nas ma w swoim domu. Chodzi dokładniej o marchewki oraz ocet jabłkowy. Potrzebować będziemy jeszcze żelu aloesowego oraz blendera. Najpierw musimy dokładnie zblendować 5 dużych marchewek, aby utrzymać gładką masę. Następnie dodajemy 1 szklankę żelu aloesowego oraz 4 łyżki octu jabłkowego. Wszystko dokładnie mieszamy, aż stanie się jednolitą masą.

Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na nasze nogi, pozostawiając na nich grubą warstwę specyfiku. Maseczka powinna być nałożona przez całą noc i spłukana dopiero rano. Najlepsze efekty otrzymamy, stosując ją codziennie, jednak w przypadku profilaktyki i niewielkich problemów z żylakami wystarczy nakładać ją kilka razy w tygodniu. Bez wątpienia warto, jest ją wypróbować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieludzka patologia w służbie zdrowia. Lekarze nie wyślą pacjentów na badania, powód jest absurdalny
  2. Kolor wosku z uszu świadczy o zdrowiu. Widząc jeden z nich natychmiast udaj się do lekarza, możesz być śmiertelnie chory
  3. Banany nie tuczą, a leczą. Już po tygodniu będziecie zdumieni, jak zbawienny wpływ mają na organizm

Następny artykuł