Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Calcifos - skład, dawkowanie, wskazania i przeciwwskazania
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:27

Calcifos - skład, dawkowanie, wskazania i przeciwwskazania

Calcifos - skład, dawkowanie, wskazania i przeciwwskazania
pixabay.com

Calcifos to preparat, zawierający w swoim składzie witaminę K i wapń. Jego zadaniem jest unormowanie gospodarki wapniowo-fosforanowej w organizmie. Suplement ma postać doustnych tabletek powlekanych. Kiedy zalecane jest stosowanie preparatu Calcifos? Dawkowanie, działanie i przeciwwskazania 

Calcifos - opis produktu

Suplement Calcifos zawiera wapń, który jest niezbędny do utrzymania mocnych i zdrowych kości oraz zębów. Dodatkowo, wapń wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przekaźnictwa nerwowego, wspiera funkcjonowanie mięśni oraz enzymów trawiennych. 

Stosowanie preparatu Calcifos korzystnie wpływa na proces prawidłowego krzepnięcia krwi, zawarty w nim wapń przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz bierze udział w procesie podziału komórek. Dodatkowo, wiąże fosfor nieorganiczny w przewodzie pokarmowym, powodując jednocześnie obniżenie jego stężenia we krwi.

Skład preparatu Calcifos 

W skład preparatu Calcifos wchodzą: octan wapnia, substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancje do stosowania na powierzchnię (stearynian magnezu, hydroksypropyloceluloza, hydroksy-propylometyloceluloza, talk), barwnik (dwutlenek tytanu). 

1 tabletka zawiera - wapń 126,7 mg* 

Calcifos - wskazania do stosowania

Wskazaniem do stosowania preparatu Calcifos jest konieczność uzupełnienia niedoborów wapnia w organizmie.

Dawkowanie preparatu Calcifos 

Calcifos to preparat w postaci tabletek powlekanych, do przyjmowania doustnego. Dla osób dorosłych zalecane jest stosowanie 1 - 2 tabletek dziennie w trakcie posiłku. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Tagi:
Polecane