Pacjenci.pl
Linex Forte – wskazania, skład, cena, dawkowanie

pixabay.com

Linex Forte – wskazania, skład, cena, dawkowanie

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marcelina Dzięciołowska

Udostępnij:

Linex Forte to preparat zalecany przez lekarzy medycyny rodzinnej w celu uzyskania poprawy czynności układu pokarmowego. Lek Linex Forte ma postać kapsułek i dostępny jest w aptekach bez recepty. Jaka jest cena leku Linex Forte? Wskazania do stosowania pr

Linex Forte lek

Lek Linex Forte zawiera w składzie szczepy liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego. Zadaniem tego preparatu jest uzupełnianie mikroflory jelitowej po i w trakcie kuracji antybiotykiem. Ponadto, lek Linex Forte doskonale sprawdza się w podróży i jest pomocny przy zmianie diety. Suplement diety Linex Forte nie zawiera glutenu i jest odpowiedni dla wegetarian. 

Linex Forte – wskazania do przyjmowania preparatu

Linex Forte powinni przyjmować pacjenci stosujący kurację antybiotykową, osoby po przebytej antybiotykoterapii oraz pacjenci którzy są w trakcie zmiany diety.

Skład suplementu diety Linex Forte

W skład suplementu diety Linex Forte wchodzą: inulina, oligofruktoza, liofilizowane bakterie kwasu mlekowego, substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza. Produkt może zawierać składniki pochodzące z mleka. 

Dawkowanie leku Linex Forte 

Dzieciom w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat należy podawać jedną kapsułkę do dwóch razy dziennie. Dzieci powyżej 12. roku życia oraz osoby dorosłe powinny przyjmować jedną kapsułkę preparatu Linex Forte do trzech razy dziennie. Lek należy przyjmować podczas spożywania posiłku, co najmniej 3 godziny po przyjęciu antybiotyku. 

W celu ułatwienia połknięcia kapsułki można wysypać zawartość preparatu do szklanki bądź na łyżeczkę i wymieszać z wodą, sokiem lub herbatą.

Linex Forte – ostrzeżenia

Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce opakowania. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej preparatu. Produkt medyczny Linex Forte nie powinien być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. W trakcie przyjmowania preparatu należy unikać alkoholu i gorących napojów.

Cena leku Linex Forte

Opakowanie leku Linex Forte o zawartości 14 kapsułek kosztuje około 13 zł, a opakowanie zawierające 28 kapsułek to koszt około 24 zł.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >