Pacjenci.pl > Zdrowie > Linex Forte – wskazania, skład, cena, dawkowanie
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska 19.03.2022 01:23

Linex Forte – wskazania, skład, cena, dawkowanie

Linex Forte – wskazania, skład, cena, dawkowanie
pixabay.com

Linex Forte lek

Lek Linex Forte zawiera w składzie szczepy liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego. Zadaniem tego preparatu jest uzupełnianie mikroflory jelitowej po i w trakcie kuracji antybiotykiem. Ponadto, lek Linex Forte doskonale sprawdza się w podróży i jest pomocny przy zmianie diety. Suplement diety Linex Forte nie zawiera glutenu i jest odpowiedni dla wegetarian. 

Linex Forte – wskazania do przyjmowania preparatu

Linex Forte powinni przyjmować pacjenci stosujący kurację antybiotykową, osoby po przebytej antybiotykoterapii oraz pacjenci którzy są w trakcie zmiany diety.

Skład suplementu diety Linex Forte

W skład suplementu diety Linex Forte wchodzą: inulina, oligofruktoza, liofilizowane bakterie kwasu mlekowego, substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza. Produkt może zawierać składniki pochodzące z mleka. 

Dawkowanie leku Linex Forte 

Dzieciom w przedziale wiekowym od 3 do 12 lat należy podawać jedną kapsułkę do dwóch razy dziennie. Dzieci powyżej 12. roku życia oraz osoby dorosłe powinny przyjmować jedną kapsułkę preparatu Linex Forte do trzech razy dziennie. Lek należy przyjmować podczas spożywania posiłku, co najmniej 3 godziny po przyjęciu antybiotyku. 

W celu ułatwienia połknięcia kapsułki można wysypać zawartość preparatu do szklanki bądź na łyżeczkę i wymieszać z wodą, sokiem lub herbatą.

Tagi:
Polecane