Pacjenci.pl
Jaki aparat ortodontyczny jest dla ciebie?

Materiały Partnera

Prosty sposób na piękny uśmiech - jaki aparat ortodontyczny jest dla ciebie?

25 Października 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Krzywe zęby to częsta przyczyna wielu przykrych doświadczeń w życiu osobistym i zawodowym. Korekta wady zgryzu wpłynie pozytywnie nie tylko na piękny uśmiech. Co więcej można zyskać?

Przykre doświadczenia wynikające z wady zgryzu

O tym, jak ważne są ładne zęby wiele osób przekonuje się już w szkole. Niestety rówieśnicy bezlitośnie komentują odmienność i wady kolegów z klasy. Niejedna osoba z powodu wady zgryzu straciła też swoją szansę na udany związek. 

W życiu zawodowym również często liczy się wizerunek. Widoczna wada zgryzu może negatywnie wpłynąć na pewność siebie oraz być przyczyną trudności w publicznych wystąpieniach. Co istotne, rzadziej uśmiechające się osoby są także gorzej odbierane w środowisku pracy, trudniej nawiązują kontakty, szczególnie w nowym środowisku. 

Prawidłowo ustawione zęby to bardzo estetyczny i ładny uśmiech. Jeśli to dla Ciebie niewystarczający powód do założenia aparatu ortodontycznego, koniecznie poznaj aspekty medyczne. 

Poza względami psychologicznymi, wady zgryzu powodują:

  • złą wymowę,

  • nieprawidłowe gryzienie, żucie, choroby układu pokarmowego,

  • uszkodzenia zębów (ukruszenia, złamania),

  • zaburzenia symetrii i wyglądu twarzy,

  • nienaturalny układ ust,

  • utrudnienia w higienie jamy ustnej,

  • choroby przyzębia i próchnicę zębów.

Dawno już minęły czasy, kiedy wady zgryzu „leczyło się” usuwając nieprawidłowo ustawione zęby, lub typowymi metalowymi aparatami ortodontycznymi (choć te dalej są w modzie!). Dzisiaj nauka daje nam również nowe fantastyczne rozwiązania, niemalże niewidoczne, estetyczne i ładne. 

Od jakiego wieku można nosić stały aparat ortodontyczny?

Pierwsze korekcje zgryzu robi się już u małych dzieci. Wczesne zadbanie o wygląd i zdrowie zębów pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, niedogodności oraz chorób związanych z wadami uzębienia. Stałe aparaty ortodontyczne przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, czyli u osób, które mają już zęby stałe.

Czego nie wiesz o aparatach ortodontycznych?

Kiedyś stałe aparaty ortodontyczne były często powodem onieśmielenia i skrępowania. Aktualnie są one postrzegane jako wyraz świadomego dbania o zdrowie, wygląd i higienę osobistą,  przez co noszone są z dumą. Korygowanie zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych i przezroczystych nakładek stało się modne i jest wielokrotnie eksponowane na zdjęciach (np. selfie) i publikowane w mediach społecznościowych (np. Instagram). 

Sieć centrów stomatologicznych Corten Medic proponuje swoim pacjentom wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, dostosowanych do ich potrzeb i stylu życia.

W Corten Medic skorzystasz z konsultacji z doświadczonego ortodonty, działającego we współpracy z wykwalifikowaną higienistką. Lekarz pokaże Ci na modelach stomatologicznych dostępne rodzaje aparatów i pomoże dokonać wyboru. Pamiętaj, że wybór aparatu to zawsze kwestia indywidualna i poprzedzona jest pogłębionym wywiadem z pacjentem i odpowiednią diagnostyką. W Corten Medic otrzymasz kompleksowy plan leczenia, który jest pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu i zdrowia. 

Warto wybrać leczenie w Corten Medic, ponieważ do dyspozycji pacjenta jest sieć przychodni, a na personel można liczyć również w nagłych przypadkach. Na wizytę można umówić się telefonicznie 22 602 07 00 lub mailowo: wizyty@cortenmedic.pl Eksperci Stomatologii Corten Medic przyjmują w przychodniach w: Warszawie, Radomiu i Kielcach

Więcej szczegółów na stronie: ortodoncja.cortenmedic.pl

Jaki aparat ortodontyczny jest dla Ciebie?

Jaki aparat ortodontyczny jest dla Ciebie?

Ciekawostka:

Jednym z krajów, w którym nastąpił głośny boom na aparaty ortodontyczne jest Tajlandia znana z pięknych uśmiechów zarówno kobiecych, jak i męskich. W Tajlandii noszenie aparatu ortodontycznego świadczy nie tylko o higienicznym trybie życia, lecz także o dużej świadomości i wysokim statusie społecznym.

Aparaty ortodontyczne są modne!

Aparaty ortodontyczne są modne!

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl

Podobne artykuły

Zdrowie

Sukces czy porażka? Czyli jak wygląda sytuacja w zakresie szczepień ochronnych w Polsce?

Czytaj więcej >
kasza

Zdrowie

Pięć powodów, dla których warto jeść kaszę – nawet każdego dnia

Czytaj więcej >
targi

Zdrowie

Pierwsze w Polsce targi turystyki medycznej we wrześniu w AmberExpo!

Czytaj więcej >

Zdrowie

Pacjenci.pl patronatem konferencji naukowej dotyczącej szczepień ochronnych! Zapraszamy!

Czytaj więcej >
hemoroidy

Zdrowie

Choroba hemoroidalna - objawy, diagnoza, metody leczenia. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
SIBO

Zdrowie

Zespół SIBO - co to jest? Objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >