Pacjenci.pl Zdrowie Altacet żel
pixabay.com

Altacet żel

19 marca 2022
Autor tekstu: Paulina Piziorska

Altacet – skład

Altacet to bezbarwny żel o zapachu mentolu umieszczony w tubie, dostępny w dwóch wariantach: 40 lub 70 g. Substancją czynną stanowi octanowinianu glinu (10mg/g). Oprócz tego w skład preparatu wchodzą: etanol 96%, lewomentol, parahydroksybenzoesan metylu, karbomer, wodorotlenek sodu i woda oczyszczona. Lek przechowuje się w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym dla dzieci. Nie powinno się używać produktu, jeśli zauważona zostanie zmiana w jego wyglądzie zewnętrznym lub zapachu.

Altacet - działanie

Substancja czynna preparatu, czyli octanowian glinu wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe oraz miejscowo ściągające, poprzez koagulację białek na powierzchni tkanek. Wysięk zostaje zmniejszony a stan zapalny ulega redukcji, Dodatkowo produkt zawiera mentol o właściwościach chłodzących i przyjemnym zapachu. Żel należy nakładać na powierzchnię uszkodzonej skóry. Altacet stosuje się w przypadku stłuczeń, obrzęków stawowych, pourazowych i spowodowanych oparzeniami.

Altacet – dawkowanie i stosowanie

Lek należy aplikować bezpośrednio na uszkodzoną skórę, po jej wcześniejszym umyciu, odkażeniu i wysuszeniu. Żel powinno się stosować na bolące miejsce w postaci okładów, 3-4 razy dziennie, zachowując kilka godzin odstępu między kolejnym użyciem. Altacet znajduje zastosowanie wyłącznie w formie okładów wysychających, nie zaleca się stosować go przy opatrunkach okluzyjnych i owijanych folią. Po nałożeniu należy umyć ręce.

Altacet – przeciwwskazania

Produkt nie może być używany w przypadku uczulenia na substancję czynną lub jeden z pozostałych składników. Przeciwwskazania dotyczą zakażonej skóry i rozległych ran, jeśli pojawił się wyprysk. Altacet żel nie powinien być stosowany długotrwale. Lek jest przeznaczony do miejscowej aplikacji na powierzchnię skóry, nie należy przyjmować go doustnie. Nie należy podawać żelu dzieciom poniżej 3. roku życia. Nie jest znany wpływ żelu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Obserwuj nas w
autor
Paulina Piziorska

Paulina Piziorska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko