Cignon - skład, działanie, dawkowanie, możliwe skutki uboczne
Cignon to suplement diety przeznaczony dla młodzieży i dla osób dorosłych, który wspiera odbudowę i pracę ścięgien. Składniki aktywne zawarte w preparacie to: kwas askorbinowy), kolagen typu I oraz mukopolisacharydy. Kiedy należy stosować preparat Cignon? Czy istnieją przeciwwskazania do przyjmowania tego preparatu?
Cignon - działanie preparatu
Cignon to preparat na stawy, pomagający w odpowiednim tworzeniu się tkanek łącznych. Stworzony jest z naturalnych składników, występujących również w tkance łącznej włóknistej więzadeł i ścięgien. Działanie preparatu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie struktur. Cignon pomaga także przy biosyntezie kolagenu oraz chroni więzadła ścięgna przed wolnymi rodnikami.
Skład suplementu diety Cignon
W skład preparatu Cignon wchodzą następujące składniki: olej sojowy, mukopolisacharydy, żelatyna, glicerol (utrzymuje wilgoć), hydrolizowany kolagen typu I, kwas L-askorbinowy (witamina C), emulgator - lecytyna sojowa, substancja zagęszczająca - monostearynian glicerolu, barwniki - karmel amoniakalno i dwutlenek tytanu, siarczan manganu, substancja przeciwutleniająca - alfa tokoferol.
Dawkowanie preparatu Cignon
Cignon to preparat w postaci kapsułek, przeznaczonych do przyjmowania doustnego. Dorośli oraz dzieci powyżej 12. roku życia powinny przyjmować dwie kapsułki na dobę.
Dzieci od 3. do 12. roku życia - powinny przyjmować jedną kapsułkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu Cignon. Aby preparat działał skutecznie, należy go stosować przez okres około trzech miesięcy.
Cignon - możliwe skutki uboczne
Leku Cignon nie należy stosować, jeśli u pacjenta wystąpiła nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną leku. Poza tym nie zostały zaobserwowane inne skutki uboczne, które mogłyby wystąpić. Stosowanie preparatu Cignon nie powoduje przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.