Co zrobić, żeby ukąszenia komarów nie swędziały?
Co zrobić, żeby ukąszenia komarów nie swędziały? Miód
Aplikowanie miodu w miejsce ukąszenia komara to sposób praktykowany jeszcze przez nasze babcie. Jeśli nie masz problemu z odrobiną klejącej warstwy na skórze, możesz wykorzystać miód, aby złagodzić swędzenie. Ma on bowiem działanie przeciwzapalne i przyspiesza gojenie.
Co zrobić, żeby ukąszenia komarów nie swędziały? Aloes
Aloes stosowany jest na różne problemy skórne, jak się okazuje świetnie sprawdzi się także w przypadku niwelowania swędzenia po ukąszeniu komara. Dodatkowo, warto pamiętać, że miąższ aloesu może okazać się przydatny także na oparzenia słoneczne, rany, wypryski oraz właśnie ukąszenia owadów.
Aloes silnie nawilża, łagodzi zaczerwienienie skóry i likwiduje stany zapalne. Jeśli nie posiadasz w domu aloesu, warto zaopatrzyć się w żel aloesowy, który dostaniesz w aptece.
Co zrobić, żeby ukąszenia komarów nie swędziały? Aspiryna
Z białych pastylek aspiryny można przygotować pastę, która zlikwiduje swędzenie i przyspieszy proces gojenia. Aby to zrobić, wystarczy rozkruszyć jedną pastylkę aspiryny i dodać do niej trochę wody. W następnej kolejności należy wymieszać składniki i zaaplikować pastę na miejsca ugryzień.
Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy o właściwościach przeciwzapalnych. Pomaga on uśmierzyć ból i przynieść ulgę.
Co zrobić, żeby ukąszenia komarów nie swędziały? Olejki eteryczne
Objawy ukąszenie komara można złagodzić przy pomocy olejków eterycznych. W tym przypadku szczególnie pomocny może okazać się olejek z drzewa herbacianego. Ma on bowiem właściwości antybakteryjne.
Dodatkowo, warto wykorzystać także olejek lawendowy, który łagodzi świąd skóry i zmniejsza podrażnienia. Zanim posmarujesz ukąszenie olejkiem, pamiętaj, aby upewnić się, że może on być stosowany na skórę.