Pacjenci.pl Zdrowie Detramax żel – skład i zastosowanie
https://pixabay.com/pl/

Detramax żel – skład i zastosowanie

19 marca 2022
Autor tekstu: Dominika Wilk

Detramax żel – na co stosować?

Detramax żel to preparat stosowany przede wszystkim przy słabym krążeniu krwi powodującym obrzęki nóg, jak również przy skłonności do teleangiektazji czyli poszerzonych naczyń krwionośnych. Ponadto pomaga w odpowiednim nawilżeniu skóry. Dzięki zastosowaniu w nim odpowiedniej kompozycji składników takich jak np. wyciąg z kasztanowca czy ruszczyka, poprawia również wygląd skóry, ujednolicając jej koloryt (zniknięcie popękanych naczyń krwionośnych powoduje, że nogi wyglądają bardziej estetycznie).

Detramax żel – stosowanie

Preparat zawsze należy stosować na umytą i dobrze osuszoną skórę. Żel należy nałożyć na skórę i wcierać go kolistymi ruchami.

undefined

Detramax żel – działanie poszczególnych składników

Najważniejszymi składnikami Detramax żel są: ekstrakt z owoców kasztanowca, ekstrakt z ruszczyka, ekstrakt z borówki, ekstrakt ze skórki cytryny, jak również hydromanil (guma z drzewa tara).

Ruszczyk kolczasty - wpływa na zwiększoną kurczliwość naczyń żylnych i powoduje lepszy przepływ krwi w kończynach dolnych. Poza tym likwiduje obrzęki i przywraca prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych oraz żylnych. Ma też działanie przeciwzapalne. Badania kliniczne wykazują, że roślina ta jest niezwykle pomocna przy bólach pochodzenia żylnego, jak również przy opuchliznach nóg, które wynikają ze słabego krążenia żylnego.

Ekstrakt z nasion kasztanowca - wzmacnia ściany naczyń włosowatych i uszczelnia je. Ma przy tym działanie przeciwzapalne. Jego główne działanie opiera się o hamowanie enzymów odpowiedzialnych a patologiczne stany żył, które polegają na uszkodzeniu warstwy mukopolisacharydowej w obrębie naczyń włosowatych. Poza tym, dzięki temu iż zmniejsza przepuszczalność protein, wody oraz elektrolitów przez tkankę śródmiąższową daje pozytywny efekt w postaci zmniejszenia ociężałości i opuchlizny nóg, jak również w likwidacji uczucia zmęczenia.

Owoce borówki czernicy działają przede wszystkim uszczelniająco na tkanki naczyń krwionośnych i powodują zmniejszenie ich przepuszczalności. Zmniejszają uczucie ociężałości nóg, likwidują zmęczenie i opuchlizny. Poprawiają stan naczyń krwionośnych nawet u chorych na cukrzycę czy dyslipidemię.

Hydromanil – to wyciąg z nasion drzewa Tara, który posiada w swoim składzie naturalne cząsteczki nawilżające – galaktomannany. Pomagają one w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, przywracają jej jędrność i sprężystość. Ze względu na to, że redukują objawy łuszczenia się naskórka, w szczególności przydadzą się skórze suchej i zniszczonej.

Źródło:

G.Nowak, Surowce roślinne stosowane w chorobach układu krążenia i serca. Dostęp online 26.01.2021: http://herbapolonica.pl/magazines-files/2677208-10.pdf .

Obserwuj nas w
autor
Dominika Wilk

Dominika Wilk

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@pacjenci.pl
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko