Doppelherz aktiv dla diabetyków – rodzaje, zastosowanie i działanie

Doppelherz aktiv dla diabetyków – rodzaje, zastosowanie i działanie.
Pixabay.com
Autor Paulina Piziorska22.02.2021

Istnieje wiele preparatów witaminowych, które poleca się diabetykom i osobom odchudzającym się. Jednym z wyróżniających się jest Doppelherz aktiv dla diabetyków. Dlaczego? Sprawdź sam i dowiedz się, jakie korzyści wynikają ze stosowania tego suplementu diety!

Doppelherz aktiv dla diabetyków występuje w dwóch wersjach i poleca się go nie tylko chorym na cukrzycę, ale także osobom, które się odchudzają. Dlaczego? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Dowiesz się także jak często i jak długo należy przyjmować preparat Doppelherz aktiv dla diabetyków, aby zauważyć pierwsze efekty kuracji. W niniejszym tekście znajdziesz również wiele przydatnych informacji na temat składu leku, dokładnego zastosowania oraz działania jego poszczególnych składników.

Doppelherz aktiv dla diabetyków – charakterystyka i rodzaje

Suplement diety Doppelherz aktiv dla diabetyków polecany jest przede wszystkim do stosowania przez osoby zmagające się z cukrzycą, ale także z innymi schorzeniami insulinozależnymi (jak np. insulinooporność) oraz osobom odchudzającym się. Jest to kompletny zestaw najważniejszych witamin dla pacjentów z wymienionych grup.

Znany powszechnie jest fakt, że w przebiegu cukrzycy znacznie łatwiej dochodzi do niedoborów różnych witamin i minerałów w organizmie, a ponieważ niektóre z nich mają duży wpływ na metabolizowanie węglowodanów, zaleca się regularne uzupełnianie diety o te składniki odżywcze. Jeżeli nie jesteś w stanie uzyskać ich odpowiednio się odżywiając, warto pomyśleć o przyjmowaniu na stałe suplementu diety takiego jak Doppelherz aktiv dla diabetyków. Jego pozytywny wpływ na organizm osoby odchudzającej się i dla diabetyka gwarantują między innymi:

  • chrom – obniżający poziom glukozy we krwi i tym samym hamujący łaknienie,
  • cynk – wspierający metabolizm węglowodanów,
  • witamina B6,
  • witaminy B6, B12 i kwas foliowy – stabilizujące poziom homocysteiny we krwi,
  • cynk, selen, witamina C i E – chroniące organizm przed tzw. stresem oksydacyjnym, czyli przed wzmożonym powstawaniem wolnych rodników,
  • witaminy z grupy B oraz biotyna, witamina C i magnez – wspomagające prawidłowe wykorzystywanie energii przez organizm.

UWAGA!!! Suplement diety Doppelherz aktiv dla diabetyków występuje w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to wymieniona już wyżej, zawierająca w swoim składzie 14 witamin i składników mineralnych. Druga to Doppelherz aktiv dla diabetyków + Morwa, posiadający dodatkowo wyciąg z morwy, którego zadaniem jest hamowanie rozkładu cukrów złożonych do cukrów prostych. Ułatwia to utrzymanie niskiego, prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Doppelherz aktiv dla diabetyków – stosowanie

Suplement diety Doppelherz aktiv dla diabetyków należy stosować ostrożnie, jak wszystkie inne farmaceutyki. Podczas kuracji zaleca się wzięcie pod uwagę kilku zasad. Przede wszystkim nie należy przekraczać dozwolonej dziennej dawki preparatu (1 tabletka na dobę przez przynajmniej kilka miesięcy), ale należy również pamiętać, że żaden suplement diety nie jest w stanie zastąpić odpowiedniej higieny życia, zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Dlaczego o tym mówimy?

Wielu pacjentom często wydaje się, że suplementy diety to magiczne tabletki, które rozwiążą wszystkie ich problemy. Niestety nawet leki przepisywane na receptę nie są w stanie tego zrobić. Podczas stosowania jakiejkolwiek farmakoterapii należy pamiętać, że podstawą zdrowia jest zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna oraz odpowiednia higiena życia wraz ze zdrowym podziałem dnia na czas pracy i czas odpoczynku. To absolutna podstawa!

Doppelherz aktiv dla diabetyków – środki ostrożności

Jeżeli planujesz przyjmowanie jakichkolwiek farmaceutyków, również suplementów diety, pamiętaj aby nie przyjmować dawki wyższej niż zalecana. Jest to o tyle ważne w przypadku preparatu Doppelherz aktiv dla diabetyków, że zbyt duża dawka może doprowadzić do uciążliwych objawów a hiperwitaminoza substancji takich jak witamina B12 może być nawet niebezpieczna dla zdrowia.

Zanim zaczniesz przyjmować Doppelherz aktiv dla diabetyków zastanów się również, a w razie konieczności skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą, czy nie masz alergii na żaden ze składników leku lub czy w ostatnich badaniach nie wystąpił u ciebie nadmiar któregoś ze składników. W razie wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych na lek, zgłoś się tak szybko jak to możliwe do lekarza.

Następny artykuł