Pacjenci.pl
Doppelherz aktiv dla mózgu – zastosowanie i działanie

Pixabay.com

Doppelherz aktiv dla mózgu – zastosowanie i działanie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paulina Piziorska

Udostępnij:

Każdy czasem doświadcza sytuacji w życiu, które wymagają szczególnego skupienia oraz wyjątkowo mocno nadwyrężają nasze siły psychiczne. W takich momentach warto poszukać wsparcia na zewnątrz. W tym pomocny może być preparat Doppelherz aktiv

Suplement Doppelherz aktiv dla mózgu polecany jest każdemu, kto akurat przechodzi wyjątkowo stresujący okres w życiu, ale także dla pracujących na co dzień ciężko przy pomocy umysłu lub też poświęcają czas wytężonej nauce. To jednak nie wszystkie zastosowania tego preparatu. W niniejszym artykule dowiesz się nie tylko, jakie grupy osób mogą skorzystać dzięki specjalnemu składowi Doppelherz aktiv dla mózgu, ale także dzięki dokładnie jakim składnikom tak się dzieje. Poświęcimy także trochę miejsca na omówienie dawkowania oraz sposobu przyjmowania tego suplementu. Oprócz informacji o samym preparacie dowiesz się także, w jaki sposób zadbać o siebie, aby kuracja była jak najbardziej skuteczna. Zapraszamy do czytania!

Doppelherz aktiv dla mózgu – zastosowanie i charakterystyka

Suplement Doppelherz aktiv dla mózgu zawiera w sobie szereg substancji niezwykle pomocnych, a właściwie podstawowych, dla prawidłowego działania mózgu i wskazany jest szczególnie w okresach wytężonej pracy umysłowej. Doppelherz aktiv dla mózgu może być użyteczny nie tylko dla tych, którzy w związku ze swoim zawodem muszą cały dzień być skupieni i skoncentrowani. Suplement ten przeznaczony jest także dla osób uczących się, doświadczających dużego stresu na co dzień czy też osób starszych, które z racji wieku zaczynają powoli odczuwać dolegliwości związane np. z demencją.

Wśród najważniejszych substancji, które zawiera suplement Doppelherz aktiv dla mózgu, znajdują się kwasy DHA. Te natomiast stanowią główny składnik budulcowy kory mózgowej i siatkówki oka (aż 50% struktury) a także odgrywają ogromną rolę w przekazywaniu impulsów nerwowych. Aby zapewnić sobie odpowiednią podaż kwasów DHA, eksperci zalecają częste spożycie tłustego mięsa ryb morskich. Jeżeli jesteś wegetarianinem równie dobre źródło kwasów omega-3 (DHA+EPA) znajdziesz w świeżo zmielonych ziarnach siemienia lnianego.

Bardzo ważnym dodatkiem do pozostałych składników, będących częścią suplementu Doppelherz aktiv dla mózgu są witaminy z grupy B oraz miedź, niacyna, cynk i kwas foliowy, które odgrywają dużą rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego oraz usprawniają funkcje umysłowo-poznawcze.

Doppelherz aktiv dla mózgu – stosowanie i środki ostrożności

Suplement Doppelherz aktiv dla mózgu nie jest przeznaczony dla osób pozostających na diecie wegetariańskiej (w różnych odmianach) ze względu na zawartość składników odzwierzęcych (w tym żelatyny i oleju z łososia). Unikać preparatu powinny również osoby wykazujące alergię na którykolwiek ze składników. Doppelherz aktiv dla mózgu bezpieczny jest dla osób chorych na cukrzycę oraz cierpiących na nietolerancję laktozy lub/i glutenu. Mogą zażywać go zarówno osoby dorosłe jak i młodzież.

Stosowanie suplementu Doppelherz aktiv dla mózgu może odbywać się bez nadzoru lekarskiego. Warto jednak wykonywać regularnie badania krwi, aby uniknąć ewentualnej hiperwitaminozy spowodowanej przyjmowaniem zbyt dużych dawek leku. Dawką zalecaną jest maksymalnie 1 kapsułka suplementu dziennie, najlepiej po posiłku. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Aby zauważyć pierwsze rezultaty należy przyjmować Doppelherz aktiv dla mózgu przez minimum dwa miesiące.

Doppelherz aktiv dla mózgu – czy to wystarczy?

Pamiętaj, że zarówno Doppelherz aktiv dla mózgu jak i każdy inny suplement to tylko dodatek do codziennej diety. W żaden sposób nie należy kapsułkami zastępować witamin i minerałów pochodzących z jedzenia. Wchłanialność makro- i mikroelementów z suplementów jest znacznie niższa niż z jedzenia. Podstawą jest zatem codzienna zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna i zachowanie higieny życia.

Aby mózg otrzymywał codzienną pożywkę do działania, należy zatem porządnie się wysypiać, dbać o odpowiednio długie i regenerujące przerwy w pracy, wykonywać codziennie jakąś umiarkowaną aktywność fizyczną (np. spacery) oraz odżywiać się zdrowo i rozsądnie. Preparat Doppelherz aktiv dla mózgu możesz wdrożyć do codziennej diety jako dodatek, który zniweluje skutki błędów popełnianych codziennie z braku czasu, chęci czy też wiedzy.

Podobne artykuły

badanie mykologiczne skóry

Zdrowie

Badania mykologiczne skóry – kiedy wykonać, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
badania psychotechniczne kierowców

Zdrowie

Badania psychotechniczne kierowców – dla kogo, na czym polegają, jak się przygotować?

Czytaj więcej >
Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Zdrowie

Badania intymne – na czym polegają i kiedy warto je wykonać?

Czytaj więcej >
nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych

Zdrowie

Nierzeżączkowe zapalenie dróg moczowo-płciowych – objawy, przyczyny, leczenie

Czytaj więcej >
badanie paznokci

Zdrowie

Badania mykologiczne paznokci – kiedy je wykonać, po co je robić?

Czytaj więcej >
Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Zdrowie

Badania hormonów – kiedy warto wykonać oznaczenie stężenia hormonów we krwi?

Czytaj więcej >